Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Kontroly odhalily hledané osoby

Pracovníci Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Ostrava při svém každodenním výkonu služby vypátrali pět celostátně hledaných osob. 

V úterý 11. listopadu při běžném výkonu služby, která je mimo jiné zaměřena na zjišťování výskytu nelegálně pobývajících cizinců a osob v celostátním pátrání, vypátrali pracovníci Inspektorátu cizinecké policie Opava dvě celostátně hledané osoby. Nejprve se jednalo o dvaapadesátiletého muže, na kterého letos v říjnu vydal Okresní soud v Opavě příkaz k dodání do výkonu trestu. Policisté muže, odsouzeného pro spáchání trestných činů výtržnictví a vyhrožování, omezili na svobodě a převezli do vazební věznice v Opavě. Stejný den při pobytové kontrole v jejich rukou uvízl další český občan. Sedmadvacetiletého muže, který je trestně stíhán pro krádež, policisté neprodleně předali pracovníkům Skupiny kriminální policie a vyšetřování Opava, kteří se jeho trestnou činností zabývají.

Následující den, ve středu 12. listopadu, kontrolovali pracovníci Inspektorátu cizinecké police Ostrava hosty ubytoven v tomto krajském městě. V Ostravě-Hrabůvce byl ubytován osmatřicetiletý muž. Okresní soud v Novém Jičíně na něj vydal pro trestný čin krádeže příkaz k zatčení. Do doby, než bude k tomuto soudu převezen, jej policisté umístili do policejní cely v Ostravě. Na ubytovně v Ostravě-Zábřehu se nacházel šestadvacetiletý muž, u něhož policisté v evidencích zjistili, že je podezřelý ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy. Neplatícího otce policisté neprodleně předali kolegům z Obvodního oddělení PČR Ostrava-Zábřeh, kteří případ šetří. Dalšího neplatícího rodiče, tentokrát matku, zadrželi pracovníci stejného inspektorátu v Novém Jičíně. Osmatřicetiletá žena se vyhýbala hlavnímu líčení, proto na ni Okresní soud v Novém Jičíně vydal příkaz k zatčení. Po omezení osobní svobody policisté ženu k tomuto soudu okamžitě eskortovali.

por. Bc.  Daniela  Vlčková  - 13.11.2008vytisknout  e-mailem