Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Kontroly nákladních vozidel

LITOMĚŘICKO – Výsledky dopravně bezpečnost akce... 

Počátkem tohoto týdne proběhla v litoměřickém okrese dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu autobusové a nákladní přepravy. Dopravní policisté kontrolovali, zda řidiči vozidel hromadné přepravy osob a nákladních vozidel dodržují všechny povinnosti, které jim ukládá platná legislativa.

Kontrola byla zaměřena především na dodržování dohody AETR, která předepisuje například profesní způsobilost řidičů, maximální dobu řízení, délku a četnost povinných přestávek, nebo dodržování předepsané doby odpočinku a dohody ADR, která upravuje podmínky přepravy nebezpečných věcí a předmětů, pro jejichž vlastnosti (hořlavost, žíravost, výbušnost a další) může být jejich přepravou ohrožena bezpečnost osob, majetku a životního prostředí.

Časově náročnými kontrolami prošlo 13 vozidel. Byly zjištěny čtyři případy porušení zákona. Tři řidiči, až na další drobné nedostatky, vesměs porušovali dodržování bezpečnostních přestávek a denní doby řízení. Na místě byly uloženy pokuty v celkové výši 7 300 korun.

Jednáním jednoho dopravce se bude dále ve správním řízení zabývat příslušný úřad.

Pozitivním zjištěním je skutečnost, že požití alkoholických nápojů se neprokázalo u žádného z kontrolovaných řidičů.

Litoměřice, 23. 3. 2022, nprap. Pavla Kofrová
Oddělení tisku a prevence Litoměřice
KŘP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem