Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Kontroly nákladní dopravy

ÚSTECKÝ KRAJ - Výsledky dopravně bezpečnostní akce ze čtvrtka 14. 10. 2010 

     Ve čtvrtek 14. října 2010 probíhala ve spolupráci s mezinárodním sdružením TISPOL celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená mj. na kontrolu nákladní dopravy (doby řízení, bezpečnostní přestávky a doby odpočinku, kontrola předepsaných dokladů, technického stavu vozidel apod.). V Ústeckém kraji do ní policie nasadila 77 policistů, kteří zkontrolovali 701 vozidlo a zjistili celkem 226 dopravních přestupků. Řidičům policisté za tyto přestupky uložili 201 blokovou pokutu v celkové výši 153 700 korun. Správním orgánům obcí bylo oznámeno 25 závažnějších přestupků.

     Nejčastějším prohřeškem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti, které policisté řešili v 82 případech. Celkem 66 vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu. 
     Předpisy týkající se dodržování dob řízení, přestávek a odpočinku porušili 2 řidiči. Překročení hmotnosti vozidla policisté zaznamenali v 1 případě. Předpisy, které stanovují podmínky pro přepravu nebezpečných nákladů a věcí, neporušil žádný řidič. Přestupek v souvislosti s uložením nákladu byl zaznamenán v 5 případech.
     Za nepoužití bezpečnostních pásů zaplatil pokutu 21 řidič a 2 řidiči zaplatili za nepoužití zádržného systému. Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté zaznamenali ve 2 případech, 1 řidič usedl za volant bez řidičského průkazu.
     Pokutu za nedodržení předpisů zaplatili také 3 cyklisté a 1 chodec.


por. Šárka Poláčková
 

18. 10. 2010

Odkazy do noveho okna

Kontrola1

Kontrola1 

Detailní náhled

Kontrola2

Kontrola2 

Detailní náhled

Kontrola3

Kontrola3 

Detailní náhled

Kontrola4

Kontrola4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem