Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Kontroly nákladní dopravy

ÚSTECKÝ KRAJ - Výsledky dopravně bezpečnostní akce 

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu nákladní a autobusové dopravy probíhala v minulém týdnu v Ústeckém kraji. Policisté se zaměřili hlavně na dodržování dob řízení a odpočinku, kontrolu předepsaných dokladů, technického stavu vozidel, dodržování dohody AETR apod.

Policisté v průběhu akce zkontrolovali 299 vozidel a zjistili celkem 142 dopravních přestupků. Řidičům za tyto přestupky uložili 116 blokových pokut v celkové výši 70 500 korun. Správním orgánům obcí bylo oznámeno 26 závažnějších přestupků.

Nejčastějším prohřeškem byl nevyhovující technický stav vozidel, a to v 56 případech. V 17 případech řešili policisté porušení silničního zákona,  v 8 případech byla překročena hmotnost vozidla, 6 řidičů nedodrželo bezpečnostní přestávky a doby jízdy a  dvakrát byla porušena mezinárodní dohoda AETR.

Kromě toho policisté v 16 případech pokutovali rychlou jízdu a přistihli 12 nepřipoutaných osob. Po požití alkoholických nápojů usedli za volant 3 řidiči, jeden  šofér byl pod vlivem návykové látky.

por. Šárka Poláčková
KŘP Ústeckého kraje
16. 5. 2018

vytisknout  e-mailem