Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kontroly na Vírské přehradě

ŽĎÁRSKO: Psovodi kontrolovali okolí vodní nádrže 

Období prázdnin a současné slunné počasí láká ke koupání v přírodních koupalištích a nádržích, kempování u vody a turistickým výletům v jejich okolí. Vedle vodní nádrže Švihov je dalším vodním dílem na Vysočině, kde jsou takové aktivity přímo zakázané, Vírská přehrada.

Vírská údolní nádrž je zdrojem zásob pitné vody a vztahuje se tak na ni první pásmo hygienické ochrany. Proto je samotná přehrada a její okolí k rekreačním účelům nepřístupná a platí zde samozřejmě i zákaz rybolovu.

Kontroly Vírské vodní nádrže provádějí v rámci plnění svých služebních povinností také policejní psovodi. „Kontroly provádíme nepravidelně, během celého roku a v denní i noční dobu“, uvedl nprap. Lukáš Čejka, vrchní asistent oddělení služební kynologie skupiny základních kynologických činností Žďár nad Sázavou. Psovodi obchází břehy přehrady a kontrolují, zda se v místech ochranného pásma nenacházejí osoby, které by porušovaly zákaz vstupu. V letních měsících někteří lidé porušují zákaz a chodí se do přehrady koupat nebo chytají ryby, proto tyto kontroly probíhají mnohem častěji. V rámci jedné obchůzky policejní psovodi zkontrolují přibližně dvanáctikilometrový úsek v okolí přehrady. Každý služební pes je při kontrole vybaven obojkem, který je označen nápisem Policie. Kontrolovaná osoba tak ihned pozná, že se jedná o služebního psa Policie České republiky.

V případě, že policejní psovod takového přestupce odhalí, vyřídí daný přestupek podle jeho závažnosti, buď na místě domluvou, nebo si vyžádá součinnost policistů z obvodního oddělení v Bystřici nad Pernštejnem. Bystřičtí policisté pak přestupek vyřeší v příkazním řízení na místě uložením pokuty, nebo věc zadokumentují a postoupí k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Jedna z takových kontrol proběhla ve čtvrtek 16. srpna. Kolem deváté hodiny ráno vyrazili do terénu v okolí Vírské nádrže policejní psovodi nprap. Lukáš Čejka se svým belgickým ovčákem jménem Ares a nstržm. Hana Břízová s německým ovčákem Indym. Kontrola probíhala do půl dvanácté a policisté kontrolovali dodržování zákona v okolí vodní nádrže. V rámci kontroly neodhalili žádnou osobu, která by se přes zákaz pohybovala v ochranném pásmu.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

17. srpna 2018

Odkazy do noveho okna

1 Vír 1

1 Vír 1 

Detailní náhled

2 Vír 2

2 Vír 2 

Detailní náhled

3 Vír 3

3 Vír 3 

Detailní náhled

4 Vír 4

4 Vír 4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem