Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Kontroly mysliveckých honů

Jičín - místní myslivecké sdružení pořádalo hon. Celkem 16 nimrodů se sešlo v osm hodin ráno u libáňské bažantnice. Dlouho se nezdržovali a hned vyrazili na první honitbu. Poté co hospodář odtroubil její konec, se všichni sešli na stanoveném místě, kde je již čekali   policisté Okresního ředitelství PČR v Jičíně, z inspektorátu pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy. Nepřijeli proto, aby spočítali ulovené bažanty, ale proto, aby provedli u myslivců kontrolu zbrojních průkazů, technického stavu zbraní,  loveckých  lístků a povinného  pojištění. Došlo i na dechové zkoušky na alkohol, kterých se účastnilo šest namátkově vybraných honců. Výsledek kontroly nikoho nepřekvapil. Vše bylo v naprostém pořádku a policisté nezjistili žádné nedostatky. Myslivci si jsou totiž plně vědomi postihů, které by je v případě zjištěných závad čekaly.
I když do současné doby nezjistili muži zákona žádné závady, přesto budou v kontrolách nadále pokračovat. Prevence totiž není nikdy dost.  
Fotogalerie: Myslivecký hon  
 
Hradec Králové -  Od začátku září 2008 provádějí policisté jako každý rok na celém teritoriu okresního ředitelství Hradec Králové bezpečnostní kontroly na honitbách. Odborníci z inspektorátu pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy se při nich zaměřují především na platnost předepsaných dokladů ke zbraním (zbrojní průkaz), platnost loveckých lístků a pojištění ke škodám. Kontrolují výrobní čísla zbraní. Kromě toho se myslivci podrobují kontrole, zda nepožili alkohol či jiné návykové látky před honem, ale i po jeho skončení, kdy ještě mají u sebe zbraně.   Do současné doby policisté zkontrolovali 139 myslivců ze 14  mysliveckých sdružení. U provedených kontrol odborníci nezaznamenali žádné nedostatky.

 
Chrudim - Patnáct víkendů věnovali policisté Inspektorátu pro zbraně střelivo a výbušniny  společně s policisty obvodních oddělení v okrese Chrudim kontrolám honů. Od září do prosince v roce 2008 provedli čtyřiadvacet kontrol.  
Fyzické kontrole zbraní, dokladů a dechové zkoušce se podrobilo 223 osob. Vše bylo v pořádku,  policisté nezjistili žádné  nedostatky. Zkontrolovat  myslivce se vydali například do Mysliveckého sdružení  Běstvina, Dřenice, Horní Bradlo, Vyžice, Švihov, Prachlovice a dalších míst. Lze zkonstatovat, že myslivci dodržují všechna  pravidla, která jim určují,  jak se mají před honem a během honu chovat. O tom svědčí i to, že byl zjištěn pouze jeden přestupek, kdy držitel zbraně neměl k dispozici pojištění odpovědnosti. V souvislosti s pořádáním honů nebyl policií  zaznamenán žádný trestný čin.

Jičín - V sobotu  29. listopadu  uspořádalo  Myslivecké sdružení Hubert Údrnice tradiční hon.  Celkem 31 střelců, z toho i jeden zahraniční host z Německa, 8 honců a 9 loveckých psů se sešlo v ranních hodinách v údrnické restauraci, kde  již na ně čekali policisté z Okresního ředitelství PČR v Jičíně, z inspektorátu pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy, kteří je přijeli zkontrolovat. V tomto případě to byl jejich v pořadí již pátý hon, na  který se v letošní sezóně vydali.  U pěti náhodně vybraných myslivců policisté zkontrolovali   zbrojní průkazy, technický stav zbraní, lovecké lístky, pojištění a v neposlední řadě provedli  i dechové  zkoušky na alkohol. Nutno podotknout, že ani u jednoho z nich nezjistili žádné nedostatky. I přesto budou policisté nadále v kontrolách honů pokračovat.

Svitavy -   Dne 29. listopadu 2008 byla v ranních hodinách zahájena policisty z Inspektorátu  pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy ve Svitavách kontrolní  akce  dohledu na mysliveckém honu v mysliveckých sdruženích Široký Důl, Oldříš, Kamenec a Třebařov.
Kontrola  byla zaměřena na doklady nutné k držení zbraně, (zbrojní  průkaz, průkazy zbraní, lovecké lístky, doklad o zaplacení  pojištění), povolení  k držení a nošení zbraní kategorie  "B", požívání alkoholických nápojů před honem  nebo v průběhu  honu, přepravování zbraní, technického stavu zbraní, provádění  lovu zvěře zbraněmi, které jsou zakázány. 
 Celkem  bylo kontrolováno čtyřiasedmdesát  střelců. Čtyřiatřicet střelců bylo namátkově vybráno k  provedení dechové zkoušky.  Ani v jenom případě policisté nezjistili, že by v  průběhu  honu některý z myslivců požil alkoholické nápoje. Všichni  zúčastnění  měli všechny potřebné doklady v pořádku.

 

vytisknout  e-mailem