Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Kontrolujeme zabezpečení v chatových oblastech

Koně zvládnou i dvacet kilometrů v náročném terénu. /VIDEO/ 

Policisté na jižní Moravě se zaměřují na kontroly zazimovaných rekreačních chat. Vzhledem k mnohdy špatně přístupnému terénu do akcí zapojují i služební koně, kteří se dostanou do odlehlých míst, kam auta neprojedou. Během kontrol nachodí koně patnáct až dvacet kilometrů. denně, a působí na celé jižní Moravě. 

Koně nejsou jedinými pomocníky policistů při pohybu v chatových oblastech - například na Vranovské přehradě jsme ke kontrolám rekreačních objektů využili i služební člun, abychom se dostali k chatám, které jsou po souši těžko dostupné. Policisté během kontrol třeba zjistili, že jedna z chat byla odemčená, a vyrozuměli proto jejího majitele. Ten zapomněl zamknout, když před dvěma týdny odjížděl. Případní nezvaní návštěvníci by tak měli snadný přístup k cennostem uvnitř. Právě cenné věci či drahou elektroniku doporučujeme během delší nepřítomnosti v rekreačních objektech nenechávat. V zimních měsících chaty jejich majitelé navštěvují jen zřídka, zabezpečení objektu je tak zásadní prevencí proti krádeži vloupáním. Vhodné je zvážit elektronickou ochranu objektu, zabezpečit dveře, okna i verandy. Venku nenechávejte nářadí, které by mohlo zlodějům posloužit k násilnému vstupu do chaty jako např. sekera, žebřík. Pokud zjistíte, že nezvaný host už váš objekt navštívil, nevstupujte dovnitř, nic neuklízejte a hned volejte policii. Doposud řešili policisté na jižní Moravě 2757 případů krádeží vloupáním, z toho 184 byly případy vloupání do rekreačních objektů (nejvíce na teritoriu Městského ředitelství policie Brno – 90).    

Při pobytu v chatě si všímejte pohybu neznámých osob nebo vozidel, i případné svědectví může mít pro policii důležité při odhalování pachatelů krádeží vloupáním. 

mjr. Petra Ledabylová, 24.11.2022

Odkazy do noveho okna

Foto č. 1

Foto č. 1 

Detailní náhled

Foto č. 2

Foto č. 2 

Detailní náhled

Foto č. 3

Foto č. 3 

Detailní náhled

Foto č. 4

Foto č. 4 

Detailní náhled

Foto č. 5

Foto č. 5 

Detailní náhled

Foto č. 6

Foto č. 6 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem