Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Kontrolovali jsme chaty

VYŠKOVSKO: Policisté tentokrát využili i služební koně. 

Poslední březnový den vyrazili policisté obvodního oddělení Vyškov na kontrolu rekreačních oblastí a chatových objektů. Cílem této preventivní bezpečností akce je ochrana majetku občanů a předcházení trestné činnosti.

Policisté zkontrolovali více než stovku chat v katastru obcí Luleč, Ruprechtov, Lhota, Rychtářov, Olšany, Orlovice a také zahrádkářskou oblast Ivanovice na Hané. Dvanácti strážcům zákona napomáhali i čtyři policisté na služebních koních z brněnského oddělení služební hipologie. Výhoda využití těchto zvířat spočívá v rychlejší dostupnosti méně přístupných míst. Rovněž policejní čtyřkolka se dostane do míst, která jsou pro automobily méně přístupná.

V rámci akce jsme nezjistili žádné narušení objektu.

Zloději si vybírají zvláště zimní období pro krádeže v chatách. Spoléhají na fakt, že během tohoto ročního období je většina chat méně nebo vůbec obývaná majiteli. V některých oblastech je v dnešní době však větší množství objektů obývaných celoročně. Proto se také vyplatí udržovat dobré sousedské vztahy. Všímavost okolí totiž může eliminovat trestnou činnost nebo napomoci k dopadení pachatele. Jako preventivní opatření je dobré kromě zabezpečení vstupů (okna a dveře)  věnovat pozornost i přilehlým prostorám jako jsou kůlny apod. Při delší nepřítomnosti je prozíravé odvézt z chaty cennosti a elektroniku, ale i sekačky a různé nářadí. Když zjistíte, že jste měli nevítanou návštěvu, do objektu pokud možno nevstupujte, hlavně po zlodějích neuklízejte a volejte policii na linku 158.

por. Mgr. Alice Musilová, 31.3.2023

vytisknout  e-mailem