Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Kontrola ubytoven v Nové Vsi na Mladoboleslavsku

MLADOBOLESLAVSKO – Policisté zajistili menší množství pervitinu a přes 600 gramů marihuany 

V úterý 21. září 2021 zrealizovali mladoboleslavští policisté bezpečnostní opatření zaměřené na kontrolu ubytoven a v nich žijících osob v Mladé Boleslavi a Nové Vsi - Branžeži.

Během tohoto opatření zkontrolovali celkem 5 ubytoven a 208 osob.

Při kontrolách se zaměřili na to, zda se v ubytovnách nenachází osoby, které jsou vedené v celostátním pátrání, a také na to, zda cizinci mají platné doklady opravňující je k pobytu na území České republiky. Ani v jednom případě policisté u cizinců problém s doklady, nebo s povolením k pobytu na území České republiky nezjistili.

Co však policisté během kontrol odhalili, byly drogy. V jednom případě zajistili gram pervitinu a půl gramu marihuany a jejich držitelům na místě udělili blokovou pokutu. V dalších dvou případech však policisté odhalili a následně zajistili více jak 600 gramů marihuany. Za přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu tak v případě prokázání viny může její držitel skončit až na rok ve vězení.

Na bezpečnostním opatření se kromě policistů z Územního odboru Mladá Boleslav podíleli i příslušníci cizinecké policie a polští kolegové, kteří v Mladé Boleslavi působí v rámci projektu společných hlídek od začátku září.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
23. září 2021

vytisknout  e-mailem