Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Kontrola nákladních vozidel na Slovensku

MS kraj - spolupráce českých a slovenských policistů při kontrolách nákladních vozidel 

Dopravní policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje se v minulém týdnu na základě pozvání slovenských kolegů zúčastnili koordinované silniční technické kontroly. Akce se uskutečnila v Žilinském kraji na silnici I/10 před hraničním přechodem Makov. Kromě našich policistů byli k účasti přizváni také zástupci slovenských institucí, např. Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky, Národního inspektorátu práce, Slovenské lesnicko-dřevařská inspekce, Slovenské správy cest a mnoho dalších.

Slovenští policisté se zaměřili na kontrolu nákladních a užitkových vozidel. K dispozici měli také mobilní váhy a mobilní stanici technické kontroly. Nedílnou součástí kontrol bylo tedy také vážení nákladních vozidel pro zjištění, zda jsou dodržovány maximálně přípustné hmotnosti a měření emisí spalovacích motorů. Zjišťovali také, jak jsou dodržovány povinnosti pro silniční nákladní dopravu spojené s přepravou nebezpečných věcí, zda řidiči dodržují přestávky a doby odpočinků a zda nedochází k nedovolené manipulaci s tachografy a paměťovými kartami nebo jaký je technický stav vozidel.

Vzhledem ke skutečnosti, že kontroly probíhaly na území cizího státu, naši policisté neměli pravomoc k ukládání případných sankcí. Svým kolegům při samotných, často časově a mnohdy i fyzicky náročných kontrolách vypomáhali. Pro všechny zúčastněné bylo ale nejdůležitější předávání zkušeností z praxe při obdobných kontrolách na území obou států.

Video z vážení vozidla: https://youtu.be/mq1X2SOqyqg

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělení tisku
28. 7. 2022

Odkazy do noveho okna

DBA policie SR a ČR IV

DBA policie SR a ČR IV 

Detailní náhled

DBA-policie SR a ČR I

DBA-policie SR a ČR I 

Detailní náhled

DBA-policie SR a ČR II

DBA-policie SR a ČR II 

Detailní náhled

DBA-policie SR a ČR III

DBA-policie SR a ČR III 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem