Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

AKTUALIZACE: Kontrola dodržování vládních nařízení

KRAJ - Policisté kontrolují dodržování vládních nařízení. 

Policisté se ve větší míře včera zaměřili na kontroly dodržování vládních nařízení a mimořádných opatření 

V rámci kontrol, které probíhaly celý den, ale i ve večerních hodinách, nezjistily policejní hlídky žádná významná porušení vládních nařízení.

Policisté provedli od včerejších ranních hodin na území celého Královéhradeckého kraje do dnešního rána celkem 917 kontrol. Třiadvacet porušení vyřešili domluvou. Ve většině případů šlo o to, že si lidé opomněli na zastávkách MHD nasadit roušku. Jeden zjištěný přestupek, kdy odmítal muž popíjející alkohol na veřejnosti akceptovat platná vládní opatření, byl oznámen příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

Drtivá většina kontrolovaných subjektů dodržuje daná vládní opatření a kontrolní činnost policistů se u nich setkávala s pochopením. Děkujeme všem občanům, kteří jsou zodpovědní, neberou situaci na lehkou váhu a pomáhají nám společně toto těžké období překlenout.

V kontrolách dodržování vládních opatření budou policisté pokračovat i nadále.

mjr. Ing. Magdaléna Vlčková, MBA
15.10.2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V Královéhradeckém kraji jsme posílili hlídky o desítky policistů, kteří se budou ve větší míře zaměřovat na kontroly dodržování vládních opatření, zavedených vzhledem k nepříznivému vývoji šíření nákazy onemocněním Covid-19. I když drtivá většina občanů nařízení dodržuje a my jim za to děkujeme, policisté se musí zaměřit na ty, kteří je neakceptují, a právě k těm už musíme začít přistupovat přísněji.

Za včerejší den jsme napříč celým krajem zkontrolovali  víc než čtyři stovky restauračních zařízení. Policisté v Královéhradeckém kraji zkontrolovali 401 provozoven, přitom zaznamenali 1 drobné porušení, které vyřešili domluvou. Kontrolní činností se budou ve zvýšené míře zabývat i v dalších dnech. Policisté se zaměří na to, jak provozovatelé restauračních zařízení, ale i ostatní občané, dodržují zpřísněná vládní nařízení, zavedená k zamezení nepříznivého vývoje a strmého růstu počtu nemocných.

Informace o počtu dnes provedených kontrol budeme mít k dispozici v zítřejších ranních hodinách.

kpt. Mgr. Eva Prachařová
14.10.2020, 12:30 hod.

Odkazy do noveho okna

kontroly na Královéhradecku

kontroly na Královéhradecku 

Detailní náhled

kontroly na Královéhradecku

kontroly na Královéhradecku 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem