Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

AKTUALIZACE: Konflikt a následné fyzické napadení v Mladé Boleslavi

MLADOBOLESLAVSKO - Policisté případ šetří a zjišťují veškeré okolnosti 

AKTUALIZACE

Policisté z Mladé Boleslavi sdělili v těchto dnech ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření třem osobám – dvěma mužům ve věku 39 a 68 let, a 30ti leté ženě, a to pro trestný čin výtržnictví, žena se navíc bude „zpovídat“ ještě z trestného činu ublížení na zdraví.

Těmto krokům trestního řízení předcházelo napadení, které se první říjnový den odehrálo kolem půl sedmé večer na místě veřejnosti přístupném - poblíž autobusové zastávky Náměstí Míru v ulici 9. května v Mladé Boleslavi, u které zasahovaly hlídky městské i státní policie.  

Trojice, která již čelí podezření, měla nejprve – bez předešlé a jakékoliv zjevné příčiny - pokřikovat na procházejícího muže a ženu (29 a 31) a pak dvojici i fyzicky napadnout. Své zřejmě „vykonal“ i alkohol – všichni aktéři, kteří rvačku vyprovokovali, následně nadýchali od 1,09 do 2,14  promile.

Během rvačky, která měla i několik přihlížejících, kteří si hromadnou „bitku“ natáčeli na mobilní telefony, vytrhla podezřelá mladé ženě i několik chomáčů vlasů a zlomila ji záprstní kůstku na ruce.  Hrozivě vypadající incident neměl naštěstí horší následky než toto zranění (s nutností lékařského ošetření)a pak i škody na dioptrických brýlích či mobilním telefonu jednoho účastníka rvačky.

Podezřelým osobám, které zcela bezdůvodně vyprovokovaly konflikt, hrozí v nejbližší době až dvouleté tresty. 39letý podezřelý se navíc zřejmě moc nepoučil – v roce 2020 ho totiž Okresní soud v Mladé Boleslavi odsoudil na základě trestního příkazu mj. za trestný čin výtržnictví, a i přesto byl jedním z těch, který konflikt vyprovokoval a aktivně se na něm podílel. V tomto případě je trestní sazba až tříletá.

Mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
27. října 2021

_______________________________________________________________________________________________________________

V pátek večer, kolem půl sedmé, zasahovaly prvosledové policejní hlídky, a následně i hlídky městské policie, v ulici 9. května v Mladé Boleslavi, kde došlo k fyzickému napadení mezi větším počtem osob, a to jak mužů, tak i žen.

Hlídky okamžitě jednaly a vzhledem k tomu, že stále se napadající osoby nereagovaly na žádné výzvy, použili policisté donucovací prostředky (hmaty, chvaty, pouta a slzotvorný prostředek), aby zabránili dalšímu fyzickému napadání.

Následně pak zadrželi 4 osoby (dva muže a dvě ženy), které předvedli na policejní oddělení k podání vysvětlení. Podle všeho, a ze zatím prvotních šetření vyplývá, že důvodem fyzického napadení byly zatím nespecifikované verbální útoky členů rodiny sedících v parku a procházející dvojice (muže a ženy), kdy vše ještě umocnil alkohol.

Policisté v dané věci provádějí šetření a zjišťují konkrétní okolnosti incidentu. V dané věci již ale zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin výtržnictví, z něhož podezřívají 4 osoby (2 muže, 2 ženy). V rámci šetření a objektivního posouzení účasti jednotlivých osob na incidentu prověřují i zajištěné kamerově záznamy


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
4. října 2021

vytisknout  e-mailem