Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Konec prázdnin, konec svobody

Karviná, Orlová - kriminalisté objasnili série vloupání 

Ve druhé polovině srpna objasnili karvinští a orlovští kriminalisté série vloupání, ke kterým docházelo o prázdninách. V obou případech k rychlému „rozuzlení“ případů napomohla skvělá spolupráce s kolegy obvodních oddělení Český Těšín, Orlová a Dětmarovice.

Zatčen při pokusu o vloupání
Karviná

Karvinští kriminalisté obvinili sedmadvacetiletého muž ze spáchání trestných činů krádeže vloupáním, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody. Všechny skutky, které mu jsou kladeny za vinu, měl spáchat během srpna.

Do rukou policie se dostal v předminulém týdnu. Na základě oznámení vyjeli ve středu 17. srpna 2022 před polednem policisté obvodního oddělení Český Těšín k rodinnému domu na Karvinsku. Na pozemku se měl pohybovat cizí člověk. Nejednalo se o planý poplach. Muže zadrželi ve chvíli, kdy se pokoušel vloupat do objektu.

Následně policisté zjistili, že začátkem srpna 2022 se měl v noci vloupat do společných prostor jednoho z hotelů v Havířově, kde měl odcizit cigarety, alkohol, oblečení, drobné předměty, mobilní telefony, počítač a finanční hotovost, vše v hodnotě téměř 50 000 korun.

Zhruba o týden později v Karviné měl z košíku na nosiči jízdního kola, v průběhu jízdy, odcizit dámskou kabelku, ve které byla peněženka s osobními doklady a platební kartou a mobilní telefon. Poškozené měl způsobit škodu ve výši přes 5 000 korun.

Při posledním skutku, který je mu kladen za vinu, byl „vyrušen“ policisty. V době zadržení měl u sebe nejen nářadí, které nalezl na pozemku, ale také platební kartu a doklady odcizené cyklistce.

V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na tři roky. Vzhledem k jeho pestré trestní minulosti kriminalisté současně podali státnímu zástupci podnět k návrhu na vazbu, což soudce akceptoval.

Jízdním kolům nemohl odolat
Orlová

Osobní a místní znalost policistů obvodních oddělení Orlová a Dětmarovice a kriminalistů 2. oddělení obecné kriminality územního odboru Karviná vedla k zadržení muže, který měl z pozemků a nemovitostí krást převážně jízdní kola. Ke skutkům došlo během několika dnů v druhé polovině srpna, přičemž ve dvou případech „stihl“ v jeden den „navštívit“ dva pozemky.

Většinou měl překonat oplocení a posléze měl násilím vniknout do domů, garáží, zahradního domku, případně bez násilného vniknutí odcizit věci odložené na zahradě či terase. Předmětem jeho zájmu byla převážně jízdní kola, ovšem zmocnit se měl také finanční hotovosti a vzduchové pušky. Poškozeným měl způsobit škodu v celkové výši téměř 95 000 korun. Odcizené věci měl následně prodat a peníze užít pro svou potřebu. Dvě kola a vzduchovka byly dohledány a mohly být vráceny majitelům.

V těchto dnech orlovští kriminalisté obvinili šestatřicetiletého muže z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Vzhledem k jeho pestré trestní minulosti kriminalisté současně podali státnímu zástupci podnět k návrhu na vazbu, což soudce akceptoval.

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělení tisku
30. 8. 2022

Odkazy do noveho okna

Vloupání-Karviná I

Vloupání-Karviná I 

Detailní náhled

Vloupání-Karviná II

Vloupání-Karviná II 

Detailní náhled

Vloupání-Karviná III

Vloupání-Karviná III 

Detailní náhled

Vloupání-Karviná IV

Vloupání-Karviná IV 

Detailní náhled

Vloupání-Orlová I

Vloupání-Orlová I 

Detailní náhled

Vloupání-Orlová II

Vloupání-Orlová II 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem