Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Konec prázdnin a policie

HRADECKO – Uniformy „zpestřily“ program několika akcí  

V závěru letních prázdnin 2012 ve dnech 25. srpna až 2. září se hradecká policie zúčastnila pěti na sobě nezávislých akcí organizovaných především pro děti, které za pár dní mířily do školních lavic.
Jednalo se o tři akce přímo k příležitosti ukončení prázdnin, které se konaly v obci Tůně na Nechanicku, u haly Slavia v Hradci Králové a v hradeckém lese na Hradečnici u občerstvení U vlka. Další akce – přednáška se konala v Domě dětí a mládeže v Chlumci nad Cidlinou a poslední akce byla určená hradeckým občanům, kteří se zúčastnili jízdy na všem, co má kola a je poháněno lidskou silou.

Dne 25. srpna 2012 policisté vyrazili do obce Tůně, kde se konala již tradiční akce „Rozloučení s prázdninami“. Organizace se chopil Sbor dobrovolných hasičů obce Tůně. Zde mohli účastníci akce, mimo bohatý program, navštívit i policejní stanoviště. U tohoto byla k vidění dvě služební vozidla, výstroj policistů, dozvěděli se důležité informace k bezpečnému pohybu v silničním provozu, někteří si vyzkoušeli, jak vypadá jejich otisk prstu, který si na památku odnesli i s razítkem malého detektiva a dále bylo zodpovězeno několik desítek zajímavých dotazů k práci, či vybavení policistů. Od policejního stanoviště si nejen děti odnášely omalovánky, vystřihovánky, reflexní předměty, ale i informační letáky oddělení BESIP a PČR.

Více fotografií z akce Rozloučení s prázdninami v obci Tůně naleznete zde... (autor Jiří Chludil)

V pátek 31. srpna hradecký preventista navštívil děti příměstského tábora organizovaného Domem dětí a mládeže v Chlumci nad Cidlinou. Zde se 31 školáků od policisty v průběhu 90 minutové přednášky dozvědělo informace o bezpečném pohybu nejen na ulici v přítomnosti vozidel, ale i cizích lidí, či nebezpečných předmětů. Průběh přednášky byl pro názornost zpestřován hranými scénkami a to, co dělat, když mě osloví cizí muž a druhá proč je dobré po silnici chodit vlevo. Nakonec přednášky si děti prohlédly policejní výstroj a vyzkoušely si jaké je to být daktyloskopován, kdy papírek se svým otiskem a policejním razítkem malého detektiva si odnesli na památku. Po přednášce se všichni přesunuli před budovou, kde si děti se zájmem prohlédly služební vozidlo sloužící u hradecké policie jako mobilní kontaktní a koordinační centrum. Dále rovněž výstroj policisty z pořádkové jednotky, kterou názorně předvedla figurína „Karel“. Setkání bylo ukončeno soutěží v odhadu vzdálenosti, jejíž výsledek byl přesně ověřen měrným kolečkem, které používají dopraváci při řešení nehod. Policista malým Chlumečákům ponechal v zařízení policejní omalovánky, vystřihovánky, komiksový sešit plný průšvihů, rozvrhy hodin a samozřejmě i informační materiály oddělení BESIP.

Prvního září odpoledne policisté z Preventivně informační skupiny Hradec Králové zavítali k občerstvení U vlka na Hradečnici v městských lesích Hradce Králové. Zde se konalo odpoledne plné zábavy určené nejen dětem u příležitosti konce prázdnin. Zde si návštěvníci akce mohli mimo bohatý program prohlédnout služební vozidlo a výstroj policistů. Na místě policisté rozdávali cenné rady a odpovídali na zajímavé dotazy, jak z úst dětí, tak i od dospělých. Někteří dospěláci neváhali a na vlastní kůži si vyzkoušeli jaké je to být oděn do protiúderového kompletu. Od policejního „stánku“ lidé odcházeli vždy s nějakým policejním upomínkovým předmětem a informačním letákem oddělení BESIP.

V neděli 2. září se hradečtí policisté se svým „preventivně-prezentačním“ stánkem účastnili již XI. ročníku Města na kolech - jízdy královéhradeckých občanů a jejich přátel na všem, co má kola a je poháněno lidskou silou. Organizace se chopila Královéhradecká krajská asociace sport pro všechny ve spolupráci s městem Hradec Králové. Policisté na místě s návštěvníky hovořili na téma bezpečnosti v silničním provozu, a jak motto akce napovídá, jednalo se o problematiku cyklistů. Mimo cenné informace k výbavě jízdního kola, samotného cyklisty, nebo k bezpečné jízdě si hradečtí cyklisté se zájmem prohlíželi služební vozidlo a dvě figuríny v policejních uniformách. S přítomnými policisté hovořili rovněž na téma reflexních prvků, jejichž funkce je v silničním provozu důležitá a může zachránit lidský život. Když totiž řidič nevidí kupříkladu neosvětleného cyklistu, tak i kdyby chtěl, nemusí včas zareagovat a neštěstí je tu. Od stánku cyklisté odcházeli s informačními letáky, policejnímï dárky, ale i s reflexními předměty.

Fotogalerie Hradeckého deníku z akce Město na kolech ke zhlédnutí zde... (autor Lubomír Douděra)

Sérii předškolních událostí ukončil III. ročník akce s názvem „Odrážela aneb Poslední prázdninová jízda - závody dětských odrážedel“. Organizace se pod záštitou primátora města Hradec Králové chopila Asociace firemních sportů Hradec Králové. Malí závodníci, v celkovém počtu 128, kteří byli buď před, nebo po startu měli kromě bohatého doprovodného programu možnost navštívit i policejní stanoviště. Odtud si kromě zážitků ze setkání s policisty, nebo figurínami oděnými v policejních uniformách, prohlídky policejního vozidla, vyzkoušení si policejní výstroje, odnášeli i důležité informace o bezpečném pohybu v silničním provozu a upomínkové policejní předměty a informační materiály. (tisková zpráva z akce zde)

Více fotografií z akce „Odrážela aneb Poslední prázdninová jízda - závody dětských odrážedel“ neleznete zde... (autor firemni-sport)


Fotogalerie ze všech akcí ke zhlédnutí zde...


31

Více preventivních informací na úseku silničního provozu naleznete na www.ibesip.cz.

Přijměte pozvání do Preventivně informačního centra hradecké policie – více naleznete zde...

Čtěte také:
Odpolední program pro děti – článek z preventivní akce na Jičínsku
Setkání na dopravním hřišti - článek z preventivní akce na Jičínsku
Policisté přijeli mezi skauty - článek z preventivní akce na Jičínsku

nprap. Jan Čížkovský
5. září 2012
foto PČR
 

vytisknout  e-mailem