Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR

Jihočeský kraj - Letnímu koncertu předcházelo vyhlášení ankety Policista roku našeho kraje. 

V neděli ve večerních hodinách, proběhl na nádvoří státního zámku a hradu v Jindřichově Hradci, slavnostní koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Letní koncert se odehrál pod taktovkou dirigenta pana plk. Jana Zástěry, vystoupili při něm sólisté pan Tomáš Savka a paní Miroslava Časarová. 

Koncertu předcházelo vyhlášení ankety Policista roku Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje a předání ocenění, policisté převzali ocenění z rukou pana krajského ředitele plk. Luďka Procházky. Slavnostního vyhlášení a letního koncertu se zúčastnili také významní hosté, paní plk. Jarmila Jakoubková z policejního prezidia, Mons. ThDr. Vlastimil Kročil a zástupci města Jindřichova Hradce. JH koncertt
 

POLICISTA ROKU KRAJSKÉHO ŘEDITELSTVÍ POLICIE JIHOČESKÉHO KRAJE

Kategorie ZAMĚSTNANEC ROKU

Zaměstnancem roku se stala paní Jiřína Karvánková z Odboru mezinárodních vztahů.

Paní Karvánková  pracuje pro policejní sbor od roku 2008. Jedním z jejích hlavních úkolů je zajišťování služebních styků, vyhledávání a zjišťování zahraničních kontaktů pro aktuální potřeby organizace. Kromě jiného má na starosti vysílání policistů do společných operací FRONTEX a do projektu společných hlídek v zahraničí. Jiřina Karvánková je úspěšnou sportovkyní a reprezentuje naše policejní ředitelství ve  volejbale.

.JH koncert
 

Kategorie ČIN ROKU

Vítězi této kategorie se stali policisté z obvodního oddělení Strakonice prap. Ondřej Vít a prap. Marek Heberlein.

V květnu loňského roku riskovali zdraví a život svůj při záchraně muže, který se rozhodl ukončit svůj život skokem do řeky Otavy. V plné výstroji pro něj skočili do vody pod jez, kde v minulosti vyhaslo již několik životů a muže zachránili. Policisté, které na místo vyslal operační důstojník, kterému se nešťastník se svým plánem svěřil, ani na chvíli nezaváhali a svým jednáním naplnili policejní motto Pomáhat a chránit.

Policisté Ondřej Vít a Marek Heberlein se v celorepublikovém kole ankety Policista roku umístili na krásném druhém místě.JH koncert
 

Kategorie TÝM ROKU

Týmem roku se stal šestnáctičlenný tým policistů Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, Služby kriminální policie a vyšetřování, vedený mjr. Oto Šojslem. Tým pracoval pod názvem Mobilheim, a jejich úkolem bylo dopadnout pachatele dvojnásobné vraždy z ledna loňského roku. K zvlášť závažnému zločinu tehdy došlo právě v mobilheimu na Písecku. Tým spolupracoval na velmi vysoké úrovni s kolegy ze zahraničí, a tak se i přes útěk pachatelů za hranice naší země podařilo zločince dopadnout. 

Tým obhájil prvenství z loňského roku, kdy v podobném složení pod vedením mjr. Šojsla, přivezli první místo z celorepublikové ankety Policista roku. 

JH koncert
 

Kategorie SÍN SLÁVY

Vítězem se stal pan JUDr. Viktor Skabalík.

U policejního sboru sloužil pan Skabalík osmatřicet let a stodvacet dní, dá se však říci jakoby nikdy neodešel, z jeho zkušeností a výborných znalostí policejní práce dosud čerpá i řada současně sloužících policistů. Stále je považován za jednu z vůdčích osobností pro většinu příslušníků služby kriminální policie a vyšetřování a ostatní policejní manažery.JH koncert
 

Kategorie POLICISTA ROKU

Absolutní vítězkou celorepublikové ankety a vítězkou ankety našeho policejního ředitelství se stala kpt. Renáta Miková.

Vyšetřovatelka krajského ředitelství, kterou všichni známe jako perfektní policistku, ženu a sportovkyni.

Za její mnohaletou kariéru vyšetřovala ty nejzávažnější zločiny a pachatelé se před ní třesou. Colombo v sukních je přezdívka, která na tuto ženu vyloženě pasuje. Reprezentuje sbor nejen při své práci vyšetřovatelky, ale též jako vynikající sportovkyně, která se zúčastnila několika policejních mistrovství světa a je držitelkou titulu Lady PRO.

JH koncert
 

Všem oceněným patří velké poděkování za reprezantaci policejního sboru a za vynikající práci. JH koncertJH koncert
 

kpt. Lenka Krausová, krpc.pio@pcr.cz

11. června 2019

vytisknout  e-mailem