Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Kolaps řidiče motorového vozidla

Ve správný čas na správném místě. Policisté svojí rychlou reakcí přispěli k záchraně lidského života muže, který zkolaboval při řízení automobilu. 

Na základě oznámení učiněného na tísňovou linku dne 25. března zasahovali policisté z Místního oddělení Smíchovské nádraží na Praze 5, kde došlo ke zdravotnímu kolapsu muže v uzamčeném vozidle. Muž automobil zastavil uprostřed pozemní komunikace a znemožnil tak průjezd dalším řidičům. Právě řidič vozidla, které zůstalo blokované za ním, se rozhodl vystoupit a zjistit, co se zde stalo. Na první pohled viděl, že s mužem za volantem není něco v pořádku a přivolal ihned pomoc. Díky okamžité reakci oznamovatele se podařilo na místo přivolat složky integrovaného záchranného systému ve velmi krátkém čase. Muž nereagoval na žádné vnější podněty a vozidlo tak nebylo možné otevřít bez užití násilí. Policisté z místního oddělení duchapřítomně zareagovali na danou situaci tím způsobem, že jeden z nich za použití teleskopického obušku rozbil zadní okénko automobilu tak, aby nedošlo ke zranění osoby uvězněné uvnitř. Přivolaná hlídka muže z vozidla vyprostila v součinnosti s hasičským záchranným sborem. Muž byl okamžitě předán do péče záchranné služby, která na místě zahájila resuscitaci a převezla jej do fakultní nemocnice k dalšímu ošetření. Předmětné vozidlo bylo následně zajištěno Místním oddělením policie Smíchov.

Během uvedeného zákroku se na místě pohybovaly i další osoby, které se snažily svou přítomností muži pomoct, za což jim patří velký dík.

kpt. Kristýna Soukupová
02.04.2024

vytisknout  e-mailem