Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Kocoura někdo uvěznil v pytli, který pak položil na silnici

ČESKOLIPSKO - Před jistou smrtí ho zachránily policistky. 

Ve čtvrtek 23. září před 9. hodinou ranní projížděly policistky praporčice Martina Mlejnková a nadstrážmistryně Andrea Farská z českolipského obvodního oddělení Mimoňskou ulicí v Doksech směrem na Břehyni, kde se měly v rámci služební přípravy zúčastnit střeleckého výcviku. Zhruba u odbočky na Staré Splavy těsně za zatáčkou je ale nemile překvapila překážka na silnici. Byl to bílý jutový pytel s červeným pruhem s neznámým obsahem, svázaný drátem, který ležel uprostřed jejich jízdního pruhu. Řidička Martina se ho snažila nepřejet, nicméně se mu pro krátkou vzdálenost zcela vyhnout nedokázala. Jakmile to bylo možné, zastavila a obě policistky vystoupily, aby překážku ze silnice odstranily.zleva nstržm. Andrea Farská a prap. Martina Mlejnková se zachráněným kočičákem.jpgzleva nstržm. Andrea Farská a prap. Martina Mlejnková se zachráněným kočičákem.

Jenže potom, co pytel vzaly do ruky, ucítily, že se v něm něco hýbe. Když ho rozvázaly, uviděly uvnitř schouleného kocoura. Protože ještě měly před sebou výcvik, spojily se s naším operačním důstojníkem, který zajistil, aby si od nich kocoura převzali dokští strážníci, se kterými operativně spolupracujeme. Ti  předali zvíře do péče veterinární ordinace MVDr. Hruškové v Doksech. Lékařka po prohlédnutí pacienta konstatovala, že utrpěl kromě obrovského stresu  lehčí poranění hlavy s krvácením z nosu a hospitalizovala ho na své klinice  i pro jeho další zdravotní potíže, které se včerejší událostí přímo nesouvisejí.  Až ho z nich vyléčí,  postará se o něj dokský útulek pro opuštěná zvířata Dogsy, kde mu budou hledat  nový domov.

Případu se nyní budou věnovat  kriminalisté českolipského územního odboru, kteří budou po pachateli tohoto  trestného činu pátrat. Pokud ho dopadnou, bude se zodpovídat z týrání zvířat.

24. 9. 2021
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

zleva nstržm. Andrea Farská a prap. Martina Mlejnková se zachráněným kočičákem

zleva nstržm. Andrea Farská a prap. Mart... 

Detailní náhled

překvapivý nález v pytli

překvapivý nález v pytli 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem