Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

„Klik“ za 3 miliony korun - aktualizace

Škodu za tři miliony korun způsobila žena, která z nepochopitelných důvodů spustila požární alarm v Národním muzeu v Praze. Pokud ji znáte, kontaktujte prosím linku 158. 

Kriminalisté pátrají po totožnosti ženy, která ve čtvrtek 31. března po šestnácté hodině navštívila Novou budovu Národního muzea v Praze. Více než vystavené exponáty ji však zajímal požární systém celé budovy. Poté, co vešla do jedné z místností, zamířila rovnou k tlačítku požárního alarmu a zmáčkla ho. Tlačítko však sloužilo jako tzv. blokační pro zrušení a blokaci alarmu, a tudíž žádné aktivaci či alarmu nedošlo. Ve vedlejší místnosti tak svůj pokus nepochopitelně zopakovala, rozbila ochranné sklo a zmáčkla tlačítko. V okamžiku tak spustila systém hasicího zařízení, spočívající ve vypuštění hasícího plynu, který z místnosti zasažené požárem vytlačí vzduch, a oheň tak efektivně eliminuje. Do místnosti tak zbytečně vypustila hasící plyn ze dvou několika set kilových nádrží, čímž způsobila škodu dosahující tří milionů korun. Při útěku ji zachytily nejenom bezpečnostní kamery, ale i objektivy několika návštěvníků.

K ženě kriminalisté prozatím zjistili, že mluví plynule česky je ve věku 20 až 25 let, menší postavy a mohla by dle kamerových záznamů bydlet v okolí stanice metra I. P. Pavlova v Praze 2. Touto cestou se obracejí na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud máte informace k podezřelé, kontaktujte linku 158. Výzva platí i pro samotnou slečnu, aby své nepochopitelné jednání přišla policistům vysvětlit na kteroukoli pražskou služebnu.

Právní kvalifikace skutku je prozatím stanovena pro trestný čin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, z něhož je žena podezřelá. V případě dopadení a odsouzení jí hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Jan Rybanský - 5. duben 2022

Aktualizace: Díky medializaci celého případu získali kriminalisté během dopoledne několik poznatků, které vedly ke ztotožnění podezřelé ženy. Děkujeme mediím a všem, kteří pátrací relaci věnovali pozornost.

por. Mgr. Jan Rybanský - 5. duben 2022

vytisknout  e-mailem