Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Kličkování na vozovce

NÁCHODSKO - Opilý babetista ujížděl policistům. 

V sobotu 10.4. krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedoucí na mopedu, která v Červeném Kostelci kličkovala po silnici v ulici Strmá. S použitím výstražných světel a nápisu STOP ji vyzvali k zastavení. Před křižovatkou ulic B. Němcové a Náchodská babetista zastavil, ale vzápětí začal ujíždět. Vydal se po ulici Náchodská, dále různými uličkami, kde projel i jednosměrkou a nakonec ztratil orientaci, najel do areálu jedné firmy, kde kvůli plotu již nemohl dále pokračovat. Z babety seskočil a chtěl se dát na útěk. Neměl však kam, tak se zastavil, zvedl ruce nad hlavu a začal s hlídkou spolupracovat. Policisté, ačkoliv muž u sebe neměl žádné doklady, ho ztotožnili jako 25letého muže z Policka. Když ho podrobili dechové zkoušce, přístroj ukázal více jak 2 promile alkoholu v dechu.
Z následného šetření vyplynulo, že muž před jízdou vypil 5 piv a přibližně 3 dcl tvrdého alkoholu a že není držitelem žádného řidičského oprávnění. V rejstříku trestů má již tři záznamy o uložení zákazu řízení všech motorových vozidel, kdy poslední z nich vypršel na podzim loňského roku. 
Muže nyní čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může být odsouzen až k ročnímu vězení.

por. Iva Kormošová
14.4.2021, 10.00

vytisknout  e-mailem