Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Klíče pod listím

LIBEREC – Policisté vyšetřují krádež věcí z vozidla. 

Policisté nezřídka vyšetřují i neobvyklé případy. Jsou to právě takové, u kterých ani hluboké zamyšlení nevede na stopu pohnutkám, proč nejen pachatelé, ale i poškození jednali tak, jak zrovna jednali.

Všelijaká vysvětlení, která policisté v průběhu vyšetřování od všech zainteresovaných stran získají, mnohdy nepřinesou kýžené odpovědi na některé z otázek, které tak i v závěru vyšetřování prostě stále visí ve vzduchu. Zřejmě proto, že na ně jednoduše Auto není trezor.jpgnení logická odpověď.

V neděli v podvečer se k jedné z vodních ploch na Liberecku přijel vykoupat postarší muž. Zaparkoval svůj osobní automobil na odstavené ploše parkoviště. Vzal si několik věcí na koupání. Automobil uzamkl a klíče od vozu schoval pod listí u vzrostlého kmene stromu. V parném letním horku mu přišla vhod lázeň v přírodním rezervoáru s chladnou vodou. Po hodině mužova snažení snížit tělesnou teplotu na přijatelné hodnoty, náhlý zvrat událostí celý proces úplně zmařil. Nával emocí pravděpodobně mužovu teplotu dokonce ještě zvýšil. Naštěstí ne za únosnou mez. Jakmile totiž přišel k vozu, přišlo mu divné, že ač klíče od automobilu leží pod listím, neleží tam, kam je původně umístil. Kontrolou vozidla se v neblahých domněnkách utvrdil. Z kufru zmizelo příruční zavazadlo s finanční hotovostí, platebními kartami a osobní elektronikou v hodnotě 19tisíc korun.

Jakmile policisté obdrželi oznámení, okamžitě ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení a odsouzení může pachateli hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Nedávejte zlodějům šanci a pamatujte, že auto není trezor!

31. července 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem