Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

KDO S KOHO

Frýdek-Místek - preventivně informační kampaň na Třinecku 

Blíží se čas vánočních svátků, lidé už nakupují dárky pro své nejbližší, navštěvují obchody, které jsou přeplněné zákazníky a sami se stávají mnohdy lehkým terčem obětí majetkové kriminality. Policisté oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje v pátek dne 23. listopadu 2018 odstartovali již čtvrtý ročník preventivní informační kampaně „Kdo s Koho“. V rámci územního odboru Frýdku-Místku jsme zamířili do obchodního domu v Třinci. 

Cílem této kampaně bylo oslovit co nejširší veřejnost, apelovat, aby dbala základních zásad bezpečného chování při nakupování, nenechávala své kabelky otevřené a volně položené ve svých nákupních vozících. Ne jen v jednom případě jsme zákazníkům ukázali, že opravdu stačí jen chvilka nepozornosti a ve vteřině by mohli být bez svých kabelek, peněženek i dokladů. Samozřejmostí bylo také zákazníky informovat, že „zloději kabelek“ se rádi pohybují i po parkovišti. Tudíž aby byli obezřetní i při ukládání nákupu do svého zaparkovaného vozidla. Položení kabelky či tašky na přední sedadlo vozidla při uklízení nákupu do kufru, nemusí mít vždy šťastný konec. O tomto se však mohli sami přesvědčit z video spotu, který byl zákazníkům pouštěn na televizní obrazovce po celou dobu trvání této akce. Při odchodu každý oslovený zákazník od nás obdržel informační leták či žetonek do vozíků. 

Věříme, že tato akce byla přínosem pro veřejnost a již nyní můžeme slíbit, že preventivní kampaň „Kdo s Koho“ bude probíhat celý následující měsíc až do Vánoc i v jiných nákupních střediscích.

por. Bc. Eva Michalíková
oddělení tisku a prevence
územní odbor Frýdek-Místek
28. listopadu 2018

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem