Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Kdo jsou brutální útočníci? - aktualizace

Pomůžete s objasněním tohoto případu, který se odehrál nedaleko dětského hřiště? 

Od šestého dubna prošetřují kriminalisté prvního oddělení druhého policejního obvodu událost, ke které došlo toho dne v podvečer na volnočasové zóně za nákupním centrem v Butovicích.

Do této odpočinkové zóny přišla kolem osmnácté hodiny partička přibližně patnácti mladých lidí. Ti zde začali konzumovat alkohol a celkově se chovat stále hlučněji. Při tom začali také znečišťovat prostranství odhazováním prázdných lahví a dalšími odpadky.

Na to reagovala ochranka tamního nákupního centra, do jejíž kompetence tato odpočinková zóna patří. Dva pracovníci ochranky přišli zjevně podnapilou omladinu umravnit, přičemž je zároveň vyzvali, aby způsobený nepořádek po sobě uklidili.

To některé z přítomných mladíků zjevně popudilo natolik, že pracovníky bezpečnostní agentury napadli tak brutálně, že ti nakonec skončili v péči přivolaných záchranářů.

Událost prošetřují kriminalisté prvního oddělení druhého policejního obvodu pro trestné činy výtržnictví a těžké ublížení na zdraví, kdy pachatelům v případě jejich vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

V rámci prošetřování kriminalisté pátrají jak po dvojici pachatelů, kteří se nejaktivněji podíleli na napadení ochranky, tak také po dvojici svědků, kteří mohou velkou měrou přispět objasnění všech okolností celé události.

Proto se v tuto chvíli obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Prosíme každého, kdo byl svědkem této události, nebo kdo zná totožnost hledaných, aby tyto informace předal kriminalistům prvního oddělení druhého policejního obvodu prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 22. 4. 2018

Doplnění 3. 7. 2018

Dnes ukončili kriminalisté prvního oddělení druhého policejního obvodu prošetřování této události sdělením obvinění dvěma osobám.

První osobou a hlavním útočníkem je jednadvacetiletý mladík, kterému vyšetřovatel sdělil obvinění z trestných činů těžké ublížení na zdraví v souběhu s trestným činem ublížení na zdraví a z výtržnictví. Za tyto delikty hrozí mladíkovi trest odnětí svobody až na dvanáct let.

Druhého, třiadvacetiletého mladíka obvinil vyšetřovatel z přečinu výtržnictví, za který mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Oba obvinění jsou osoby do této doby netrestané.

Stran této události je jednoznačně na místě poděkovat veřejnosti a médiím za jejich výraznou pomoc. Díky zveřejněné pátrací relaci totiž apelovalo a naléhalo jejich blízké okolí na obviněné mladíky natolik, že ti se následně přihlásili kriminalistům sami a posléze se k brutálnímu útoku i doznali.

Nicméně i tak nebylo objasnění případu nic jednoduchého. Kriminalisté totiž museli zadokumentovat, prověřit a především prokázat celou řadu různých okolností, majících s daným případem spojitost. Zároveň museli kriminalisté zadat řadu znaleckých posudků, především z oboru zdravotnictví a dalších tak, aby získali podklady pro správnou a relevantní právní kvalifikaci celé události.

V samotném závěru mi ještě jednou dovolte poděkovat veřejnosti a médiím za pomoc a spolupráci, které si velice vážíme.

por. Mgr. Tomáš Hulan 3. 7. 2018

vytisknout  e-mailem