Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Kde může být „miliónový“ podvodník?

Už šest let pátrají kriminalisté po odsouzenci, který ošidil stát o desítky miliónů na daních. Pomůžete? 

Hledaný muž si krácením daní přišel na téměř třicet miliónů korun. Na nic nečekal a ještě před odsuzujícím rozsudkem utekl z republiky. Sebou vzal své děti z prvního manželství a současnou manželku. Jejich putování světem trvalo několik let.

Jen pro informaci, hledaného soud odsoudil za krácení daně k nepodmíněnému šestiletému trestu odnětí svobody.

Prošetřováním kriminalisté zjistili, že si to po útěku z ČR namířil do Austrálie. Odtamtud se posléze přesunul do Spojených arabských emirátů, odkud pokračoval se všemi rodinnými příslušníky do Brazílie. Z této destinace se posléze přesunul do Německa, kde předal děti svým příbuzným a ti je vrátili jejich matce. Hledaný pak opět zmizel neznámo kam.

Kriminalisté se důvodně domnívají, že tento muž se v současné době zdržuje někde na území České republiky. Je také důvodný předpoklad, že se i nadále věnuje protiprávnímu jednání, v rámci kterého vystupuje pod falešnou, nebo falešnými identitami.

Krajští pátrači z tohoto místa prosí o pomoc při pátrání širokou veřejnost. Pokud byste kdokoli věděl, kde se hledaný zdržuje a pod jakými „alias“ vystupuje, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 11. 2. 2017

vytisknout  e-mailem