Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Každoroční mezinárodní seminář pro společné hlídky

KRAJ – Odbor cizinecké policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pořádal v pořadí již osmý mezinárodní seminář společných hlídek. 

Ve dnech 30. – 31. května 2019 proběhl pod taktovkou Odboru cizinecké policie při Krajském ředitelství policie Libereckého kraje bilaterální seminář společných hlídek zabývajících se cizineckou problematikou.
Krajské ředitelství policie Libereckého kraje od roku 2008, kdy se Česká republika stala součástí Schengenského prostoru, velmi úzce spolupracuje se svými partnery ze Spolkové republiky Německo a Polské republiky. Důvod je jednoduchý. Předávání informací, sjednocování společných postupů k řešení cizinecké problematiky, ale také společné nácviky za dohledu instruktorů Odborů služební přípravy. Společné hlídky v pohraničí Libereckého kraje působí na 150 kilometrech hranic. 125 kilometrů hranice připadá na společné hlídky s Polskou republikou a zbylých 25 kilometrů pak na společné hlídky s kolegy ze Spolkové republiky Německo.1.jpg

V posledních květnových dnech se mezinárodního semináře, spolu s policisty Odboru cizinecké policie, účastnili policisté Nadoderského oddílu z Polské republiky a tým policistů Bundespolizei Ebersbach, Spolkové republiky Německo. V rámci služební přípravy si jednotlivé týmy vyzkoušeli, při modelových situacích, nejen taktiku pronásledování pachatelů ve služebních vozidlech s následným použitím cvičných zbraní, ale například také využití zastavovacích pásů či specializovaného služebního vozidla s termovizí. Při teoretické části semináře byli policisté obeznámeni také s novými trendy a poznatky v oblasti migrace a ochrany hranic, s aktuálními zákonnými normami zúčastněných států, ale také ve věcech padělání dokladů, kterými se cizinci prokazovali policistům na území České republiky v loňském roce. 


Aktivní přístup všech zúčastněných složek, potřeba spolupráce i vzájemné předávání si informací, to jsou důvody, proč se i v budoucnu budou policisté na bilaterální úrovni účastnit těchto přínosných metodických seminářů.

10. května 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem