Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Karlovarští policisté byli úspěšní na Evropském šampionátu v karate

KARLOVARSKÝ KRAJ – Dovezli 4 medaile. 

Na konci října jeli policisté mjr. Bc. Daniel KRHUT a nprap. Vladimír VRABEC z Odboru služební přípravy s Českou státní reprezentací zastoupenou Českou Asociací Okinawského Karate a Kobuda na již 10. Mistrovství Evropy v Karate světové federace WORLD UNION OF KARATE - DO FEDERATION na Maltu.

Mistrovství se zúčastnilo přes 2000 závodníků z 31 zemí Evropy všech věkových kategorií. Hned první den mistrovství byl pro oba velmi náročný. Závodilo se ve všech veteránských kategorií jednotlivců i týmů.

V kategorii kata masters Veterans A oba dva policisté předvedli, že stále patří mezi světovou špičku, společně se probojovali do finálové šestice. Mjr. Bc. KRHUT nedal svým soupeřům šanci a tuto kategorii s obrovským náskokem vyhrál. Nprap. Vrabec předvedl ve finále také vynikající výkon, bohužel v této kategorii skončil na neoblíbeném čtvrtém místě za karatistou z Německa a Portugalska.

Další kategorií, ve které se oba dva policisté předvedli, byla kategorie kumite týmů. Tato kategorie je pro oba dva policisty srdcovou záležitostí, protože od roku 2015 co vznikl veteránský tým ČR, vždy zajistili pro ČR medailovou pozici. I tentokrát se očekávalo od týmu složeného z (mjr. Bc. Krhuta, nprap. Vrabce, Daniela Pekuniaka a Michala Kyncla) medailové umístění. A toto se také povedlo, tým ČR převálcoval postupně všechny své soupeře a stanul na stupni nejvyšším.

Poslední kategorií, ve které se oba policisté převedli, byla kategorie kumite jednotlivců Veterans A. V této kategorii se dařilo mjr. Bc. Krhutovi, který se postupně probojoval až do souboje o finále, kde nestačil na závodníka z Anglie, se kterým prohrál až v prodloužení. Během jednoho dne, tak získal třetí medaili, tentokrát barvy bronzové.

V celkovém součtu oba svým výkonem přispěli českému týmu České Asociace Okinawského Karate a Kobua k tomu, aby obsadil krásné 13 místo z 55 registrovaných federací.

Oba dva policisté tak navázali na své úspěchy z minulých let a je vidět, že karate je jejich velkou vášní. Gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v jejich sportovní kariéře.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová
7. 11. 2018

Odkazy do noveho okna

Mistrovství Evropy

Mistrovství Evropy 

Detailní náhled

Mistrovství Evropy

Mistrovství Evropy 

Detailní náhled

Mistrovství Evropy

Mistrovství Evropy 

Detailní náhled

Mistrovství Evropy

Mistrovství Evropy 

Detailní náhled

Mistrovství Evropy

Mistrovství Evropy 

Detailní náhled

Mistrovství Evropy

Mistrovství Evropy 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem