Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Karamboly na silnicích našeho regionu

ORLICKOÚSTECKO – Zranění a pomačkané plechy. 

Foto PČR  Bystřec - VýprachticeFoto PČR Bystřec - VýprachticeFoto PČR Líšnice - PastvinyFoto PČR Líšnice - PastvinyPrvní listopadový den se na orlickoústeckých silnicích bouralo zejména v podvečerní a večerní době. Ze všech včerejších dopravních nehod našeho regionu vám vybíráme, co do škod a zranění, dvě nejvážnější.

Krátce před šestou hodinou podvečerní havaroval jednačtyřicetiletý řidič na silnici mezi obcemi Bystřec a Výprachtice. Při jízdě ve směru na Výprachtice patrně nepřizpůsobil s osobním vozidlem značky Škoda Octavia s přívěsem rychlost jízdy svým schopnostem a dopravně technickému stavu pozemní komunikace. V levotočivé zatáčce najel na pravou krajnici a dále do pravého silničního příkopu, kde se pravou přední částí vozu střetl s kmenem listnatého stromu. Řidič se vlivem nárazu zranil. Škoda byla předběžně vyčíslena na 205 tisíc korun.

O tři hodiny později havaroval jednadvacetiletý řidič osobního automobilu značky Volkswagen Golf mezi obcemi Líšnice a Pastviny.

Řidič jedoucí od obce Líšnice zřejmě na přímém úseku nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, zejména pak mokré vozovce a mlze, s autem vyjel mimo komunikaci a tam se s ním převrátil přes střechu. Při kotrmelci utrpěl poranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Škoda na golfu je vyčíslena na 80 tisíc korun.

Dechové zkoušky na alkohol u obou řidičů vyloučily, že by za haváriemi stál alkohol. Na místě jsme od vozidel pro závady technického stavu zadrželi osvědčení o jejich registraci.

2. listopadu 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem