Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi (celkem) čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory. 

Jako první policisté díky velmi dobré práci zadrželi ženu a muže, kteří odcizili ve stanici metra Muzeum šestasedmdesátileté seniorce z batohu peněženku. Den poté dvojice okradla při jízdě na eskalátorech ve stanici metra Můstek třiaosmdesátiletého muže. Spolupachatelé v obou dvou případech postupovali obdobně. Devětatřicetiletý muž se zezadu přiblížil k poškozeným a rozepnul jim batoh, který měli přes rameno. Z něj následně odcizil peněženku s finanční hotovostí a platební kartou.  V průběhu krádeže ho svým tělem kryla o dva roky mladší spolupachatelka.  

Kriminalisté dvojici, která se zaměřovala na bezbranné seniory, v průběhu několika dnů zadrželi a obvinili. A to z trestných činů krádež a padělání a pozměnění platebního prostředku ve formě spolupachatelství, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až osmi let. Vzhledem k tomu, že oba zadržení byli již v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzeni, kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby.

Zmiňovaná dvojice nebyla jediným „úlovkem“, kterým se kriminalisté mohou pochlubit. V jejich síti uvízla i dvojice cizinců, kteří využili nepozornosti devětadvacetileté ženy a z batohu neseného na zádech ji odcizili obálku s finanční hotovostí 600 Eur. Žena si peníze krátce před krádeží vyměnila v nedaleké směnárně. Nelze tedy vyloučit, že si ji právě na tomto místě dvojice vytipovala.  Policisté díky velmi dobré práci muže vypátrali a následně zadrželi.  Jelikož i oni při krádeži vzájemně spolupracovali, hrozí jím taktéž až osmiletý trest odnětí svobody.

kpt. Eva Kropáčová

23.9.2022

vytisknout  e-mailem