Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Kapsáři opět chyceni při činu

Kriminalisté zadrželi přímo při činu čtyři cizince, kteří v centru Prahy okrádali turisty.  

Během uplynulého víkendu kriminalisté 7. oddělení obecné kriminality prvního policejního obvodu zadrželi dvě dvojice kapsářů, kteří okrádali turisty.

První případ okradené ženy se stal v pátek 9. prosince v Karlově ulici, v Praze 1. Zloději si vytipovali neobezřetnou turistku, která nesla na zádech batoh. Využili většího počtu lidí a na turistku se natlačili. Jeden ze zlodějů zakrýval svým tělem protiprávní jednání svého komplice, který maskoval své ruce šálou a za chůze odcizil z turistčina batohu její peněženku. V tom okamžiku zasáhli kriminalisté, kteří dvojici po celou dobu jejich počínání sledovali. Oba zloději skončili v policejních poutech.

V druhém případě se jednalo o dvě zlodějky, které využily jak velkého množství lidí na zastávce Malostranská a tlačenice v přeplněné tramvaji č. 22. V tramvaji se natlačily na poškozeného a jedna z pachatelek začala šacovat jeho tašku, kterou měl přes rameno. Druhá pachatelka kryla toto protiprávní jednání svým tělem. V tu chvíli zasáhly kriminalistky, které celou situaci od samého začátku sledovaly. I v tomto případě skončily obě zlodějky s pouty na rukou a následně na policejní služebně.

V tyto předvánoční dny je každoročně zvýšená aktivita kapesních zlodějů, kteří využívají velké koncentrace lidí, například v obchodních centrech, na náměstích a vánočních trzích. Proto je důležité zvýšit svou obezřetnost a věnovat větší pozornost svým věcem. Více informací a preventivních rad, jak se nepříjemnostem s kapsáři vyhnout naleznete zde.  

nprap. Eva Řádková – 12. 12. 2016

vytisknout  e-mailem