Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Kamiony dostaly botičky

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté uložili dvěma zahraničním řidičům kauce.  

 

Při dopravních kontrolách v uplynulých sedmi dnech zastavili hradišťští dopravní policisté několik řidičů kamionů, kteří se dopustili různých prohřešků v dopravě. Dvěma z nich policisté uložili kauce, protože vzniklo důvodné podezření, že by se projednání přestupku na hradišťském městském úřadě vyhýbali.

Ve středu 9. února odpoledne zastavili policisté u Míkovic tahač Volvo s návěsem, který řídil třiatřicetiletý cizinec ze země, která se rozprostírá zároveň v jihovýchodní Evropě a v západní Asii. Při kontrole řidič policistům nepředložil záznamové listy o provozu za pětadvacet dní a za uplynulý víkend nedodržel denní dobu odpočinku. Porušil tím pravidla, kterými se reguluje a kontroluje zatíženost řidičů při dálkové dopravě. Jejich porušení může vést k nepřiměřené únavě řidičů, kteří tak mohou být nebezpečím pro provoz na silnicích. Policisté tomuto řidiči, který v tento moment zastupuje dopravce, uložili kauci ve výši padesáti tisíc korun, aby se dopravce nevyhýbal správnímu řízení. Protože kauci nezaplatil hned, byl jeho kamion zajištěn „botičkou“. Cizinec sehnal peníze až na druhý den odpoledne, kdy kauci uhradil a policisté mu umožnili pokračovat v jízdě.

Ve čtvrtek odpoledne zastavili dopravní policisté v buchlovských kopcích kamion, z jedné z postsovětských republik. Devětapadesátiletý řidič měl všechny doklady i záznamy v pořádku, ale jeho dech obsahoval 0,44 promile alkoholu. Takto opilý projel od Starého Hrozenkova celým Uherskohradišťskem. Řidič se přiznal k tomu, že ve středu večer vypil téměř půl litru vodky a jedno pivo. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. I u něj vznikl předpoklad, že by se vyhýbal přestupkovému řízení, a proto mu policisté uložili kauci dvacet tisíc korun. Protože nezaplatil, zajistili mu policisté auto také „botičkou“. Jak se kamion dostane do cíle, když jeho řidič má zadržený řidičský průkaz, zakázanou jízdu a jel s nákladem sám, zůstává úkolem pro vyřešení řidiče a jeho zaměstnavatele.


 

Z přiložené tabulky s výběrem zjištěných dopravních přestupků vyčnívá sedm průjezdů na červenou, které policisté zaznamenali. Za spáchání tohoto závažného a nebezpečného přestupku zákon ukládá pokutu dva a půl až pět tisíc korun a pět bodů. Jeden z těchto přestupků se odehrál v sobotu 5. února večer, kdy v Uherském Hradišti prosvištěl třiačtyřicetiletý muž v oktávii na červenou, když odbočoval doleva ze Solné cesty ke Kunovicím. Ohrozil jak od Kunovic jedoucí jedno osobní auto, tak ve stejném směru jedoucí policejní auto, které se za přestupcem okamžitě vydalo. 


 

Počet zjištěných přestupků

4. – 10. 2. 2011

28. 1. – 3. 2. 2011

Řidič pod vlivem alkoholu

7

5

Řidič pod vlivem drog

0

2

Překročení maximální rychlosti

40

47

Jízda na červenou / nedání přednosti v jízdě

7

3

Nepoužití bezpečnostních pásů

36

30

Telefonování za jízdy

15

28

Špatný technický stav vozidla

48

39

Uložené kauce za přestupek v dopravě

2

1

Výběr ze zjištěných přestupků v dopravě na Uherskohradišťsku 4. – 10. únor 2011


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. únor 2011, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem