Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Kamionem kromě materiálu přijeli i čtyři cizinci

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Na základě mezinárodní smlouvy byli předáni na Slovensko 

V úterý krátce po poledni jsme prostřednictvím telefonní linky 158 přijali oznámení o podezření, že se v nákladovém prostoru kamionu nachází uprchlíci. Nákladní automobil stál na parkovišti průmyslového areálu v Bojkovicích, kde měl být vyložen. Zahraniční řidič kamionu si  však během otevření návěsu všimnul, že kromě objednaného zboží přivezl i další pasažéry. Prostřednictvím zaměstnanců společnosti se obrátil na policii, jejíž hlídky z Bojkovic, Slavičína a Uherského Brodu byly na místě do několika minut. Uvnitř návěsu se nacházeli čtyři muži, kteří nebyli schopni žádným způsobem prokázat svoji totožnost. Přivolaná hlídka cizinecké policie prostřednictvím tlumočníka, který ovládá paštunský jazyk, zjistila, že se jedná o osoby z Afganistánu. Všichni muži byli následně převezeni na zlínskou služebnu cizinecké policie k provedení identifikace a dalších nezbytných úkonů. Vzhledem k tomu, že jeden z mužů tvrdil, že je mu sedmnáct let, eskortovala jej policejní hlídka za účelem zjištění biologického věku do olomoucké fakultní nemocnice. Po přezkoumání rentgenových snímků lékařka konstatovala, že biologický věk muže je vyšší než devatenáct let.
V pátek policisté všechny muže na základě readmisní dohody mezi Českou republikou a Slovenskou republikou předali slovenským orgánům.
Z výsledků šetření vyplývá, že Česká republika pro muže rozhodně nebyla cílovou zemí a jejich úmyslem bylo dostat se do západní Evropy.

20. prosince 2019, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem