Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kalendář nevyřešených případů 2023

Úřad služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia České republiky připravil i pro letošní rok kalendář nevyřešených případů. Tento kalendář má v první řadě připomenout vybrané případy, dobu, místa a osoby. Věříme, že tímto pomůžeme rozvířit pomyslný prach zakrývající dosud nepoznané a nevyřčené... 

Naši kolegové vybrali ve spolupráci s jednotlivými krajskými policejními ředitelstvími celkem 17 vražd (včetně 6 pokusů) a 7 pohřešovaných osob. Jeden případ pohřešování dokonce pochází ze Spolkové republiky Německo. Kalendář byl vytvořen podle vzoru ze zahraničí. Předchozí vydání z roku 2022 přineslo velmi cenné informace. To dokazuje, že sebemenší poznatek může i po mnoha letech přinést zásadní průlom.

Právě v souvislosti s opětovným zveřejněním nevyřešených případů v loňském kalendáři jsme od veřejnosti obdrželi desítky podnětů a informací. Mnohé jsme již měli. Ale konkrétně ve třech případech vedly informace od veřejnosti k novému “otevření“ zveřejněných kauz. Bohužel není možné uvést u kterých, protože bychom ohrozili vyšetřování samotné.

Kalendáře jsme opět díky spolupráci s Vězeňskou službou ČR distribuovali do věznic po celé republice. Oproti loňskému roku se naším partnerem stala i Probační a mediační služba, která předala kalendáře na svoje regionální pobočky.

kpt. Jakub Vinčálek
22. května 2023

vytisknout  e-mailem