Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Kabelka v autě přilákala zloděje

KROMĚŘÍŽSKO: Pachatel rozbil okénko a odcizil tašku ponechanou na zemi před předním sedadlem. 

V pátek odpoledne zaparkoval dvaaosmdesátiletý muž u hřbitova v obci Míškovice svůj automobil. Vozidlo řádně uzamkl a poté se společně s manželkou vydal na hřbitov. Nezdrželi se tam déle jak deset minut. Když se vrátili k autu, zjistili, že okno pravých předních dveří je rozbité a uvnitř vozu chybí dámská taška, kterou majitelka před odchodem na hřbitov ponechala na podlaze před předním sedadlem spolujezdce. Přišla tak nejen o samotnou kabelku, ale i o věci uložené v ní. Jednalo se o peněženku s osobními doklady a třemi tisíci korunami, dále o mobilní telefon, dioptrické brýle a deštník. Škoda, kterou zloděj způsobil odcizením tašky, se tak vyšplhala na bezmála deset tisíc korun. Poškozením okna auta vznikla škoda tři tisíce korun.

Po pachateli, který se tímto jednáním dopustil trestného činu krádež, nyní pátrají holešovští policisté. V případě dopadení mu hrozí až dvouleté vězení.

Opětovně apelujeme na řidiče, aby ve vozidlech neponechávali bez dohledu žádné věci. Tašky, kabelky a různá zavazadla ponechaná uvnitř vozu jsou pro zloděje velkým lákadlem. I zdánlivě bezcenná věc může pachatele navnadit ke krádeži. Mnohdy odcizená věc nemá takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání.

4. listopadu 2019, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem