Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

K přepadení vůbec nedošlo

TRUTNOVSKO-Vymyšlená loupež 

V pátek navečer 11. 11. 2011 se na trutnovské policisty obrátila s žádostí o pomoc maminka jednadvacetileté ženy z Trutnova. Sdělila, že se její dcera stala obětí loupežného přepadení.
Policejní hlídky ihned vyjely na místo činu a v uvedené věci prováděly šetření se svými kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování. Z prováděného vyšetřování a následujících výslechů vyplynulo, že k násilnému zločinu mělo dojít mezi čtvrtou a pátou hodinou odpolední na stezce pro chodce a cyklisty mezi Horním Starým Městem a centrem Trutnova. Mladá žena měla být fyzicky napadena dvojicí neznámých mužů, kteří jí měli odcizit kabelku s uloženou finanční hotovostí 20 tisíc korun. Peníze měla na  splacení dluhu  u své matky. Po několika hodinách policejní práce muži zákona zjistili, že si mladá paní celé z důvodu tíživé finanční situace protiprávní jednání vymyslela.

Každý občan by si měl uvědomit, že při oznámení jakéhokoliv smyšleného případu tímto zatíží značný počet policistů, kteří by mohli místo prověřování nepravdivých informací pracovat na mnohem důležitějších případech. Navíc se může takový oznamovatel dopustit spáchání přečinu křivé obvinění, za který může být soudem uložen trest odnětí svobody až na tři roky. Správní orgán městského úřadu může rovněž za nepravdivé údaje „poškozenému“ uložit za přestupek křivého vysvětlení pokutu až do výše 50 tisíc korun.
V posledních týdnech se jedná na Trutnovsku již o několikáté oznámení, při jehož šetření se policistům podařilo zjistit, že se jedná o výplod bujné fantazie oznamovatele.
nprap. Udo Ertner
14. 11. 2011

vytisknout  e-mailem