Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jmenování nových generálů

Hodnost brigádního generála od dnešního dne náleží řediteli Útvaru speciálních činností SKPV a řediteli národního operačního centra PP ČR. 

Prezident republiky Petr Pavel dnes u příležitosti Dne vítězství jmenoval do hodnosti brigádního generála ředitele Útvaru speciálních činností služby kriminální policie a vyšetřování Milana Černeka a ředitele národního operačního centra Policejního prezidia ČR Františka Habadu.

„Brigádní generál Milan Černek je dlouholetým ředitelem útvaru, o kterém se s ohledem na náplň jeho činnosti mnoho nemluví. Nic to však nemění na faktu, že jde o respektovaného profesionála, pod jehož vedením se jeho útvaru daří, a to ať už v oblasti poskytování zvláštní ochrany, anebo třeba v rámci využívání operativně pátracích prostředků, díky kterým lze rozkrývat ty nejsložitější případy,“ uvedl policejní prezident genpor. Martin Vondrášek.

Prezident republiky jmenuje příslušníky bezpečnostních sborů do generálských hodností dvakrát ročně, a to u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu a Dne vítězství.

„Brigádní generál František Habada, jakožto ředitel národního operačního centra Policejního prezidia ČR, má na starosti koordinaci a řízení sil a prostředků Policie České republiky v celorepublikovém měřítku. Za dobu jeho působení na této pozici se mu podařilo vybudovat funkční model, díky kterému je možné efektivně řídit hlídky na celém území ČR, a to prakticky v reálném čase. Jistě není bez zajímavosti, že systém operačního řízení Policie České republiky je velmi často inspirací pro nejeden zahraniční policejní sbor,“ říká policejní prezident.

Krom dnes jmenovaných jsou v aktivní službě v hodnosti brigádních generálů Tomáš Kubík, Davida Fulka, Jaromír Bischof, Petr Macháček, Milan Majer, Miloš Trojánek, Libor Lochman, Jakub Frydrych, Václav Kučera, Tomáš Kužel, Leoš Tržil, Luděk Procházka, Tomáš Landsfeld a Petr Matějček. Generálmajory jsou Tomáš Lerch a  Jiří Komorous. Nejvyšší generálská hodnost náleží policejnímu prezidentovi Martinu Vondráškovi, který je generálporučíkem.

8. května 2024
plk. Jozef Bocán
tiskový mluvčí, PP ČR

vytisknout  e-mailem