Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Jménem firem odebíral zboží, které neplatil

ZLÍNSKO: Trestaný byl už 11 krát. 

Komisař z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinil třiatřicetiletého muže z obce u Přerova ze spáchání trestného činu podvod, protože od ledna do února letošního roku jménem několika firem objednal zboží, které si fyzicky odnesl, ale vystavené faktury neuhradil. Škoda, kterou způsobil, činí dvaašedesát tisíc korun. Zboží prodal v zastavárně ve Zlíně a tržbu si nechal pro vlastní potřebu. V případě odsouzení hrozí jedenáctkrát trestanému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Recidivista se rozhodl svou tíživou finanční situaci vyřešit po svém. Osmkrát se v různých pobočkách stejné firmy, mimo jiné ve Zlíně, Napajedlech nebo Otrokovicích vydával za zaměstnance různých společností, o nichž věděl, že z této konkrétní prodejny odebírají zboží. Objednal zboží, které si zároveň i odnesl a nechal si vystavit fakturu s budoucí splatností, kterou neměl v úmyslu uhradit. V jedné z těchto firem předtím pár měsíců pracoval, znal tak jména dalších zaměstnanců. Ostatní informace si vyhledal na internetu.

Policisté se případem začali zabývat v únoru, poté, co přijali trestní oznámení od prokuristky okradené firmy o objednávkách, které nebyly uhrazeny. V jedné z prodejen měla prodavačka k dispozici fotografii muže, jež zboží objednával. Zdál se jí podezřelý, protože objednal nezvyklý druh zboží. Jeho fotografii rozeslala na všechny prodejny a zjistila, že tam objednával stejný muž, který se vydával za zaměstnance různých firem. Zároveň se policistům podařilo identifikovat vozidlo, kterým muž jezdil. Vzhledem k tomu, že vozidlo bylo rodinné a využíval je většinou tento muž, bylo jasné, o koho se jedná. Zjistili také, že je proti němu vedeno několik exekučních řízení.

Muž se ke svému jednání přiznal a odůvodnil ho svou tíživou finanční situací. Za podvody a krádeže má v rejstříku trestů už jedenáct záznamů. Naposledy v březnu letošního roku dostal trest obecně prospěšných prací, který stále vykonává.

22. září 2023, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem