Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Jízdu na kole pod vlivem alkoholu nezvládl

LOUNSKO - V batohu policisté našli marihuanu; Peněženku odcizil z kabiny nákladního auta. 

Z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu se bude zodpovídat 37letý muž. Ten začátkem července pozdě večer při jízdě na kole havaroval na silnici v jedné z obcí na Lounsku a způsobil si lehčí zranění. Svědci na místo přivolali zdravotníky, kteří zraněného cyklistu odvezli do nemocnice na ošetření. Předtím však ještě policisté provedli s mužem dechovou zkoušku, která ukázala hodnotu 2,2 promile alkoholu.

V batohu, který měl cyklista u sebe, policisté objevili více než 30 gramů marihuany. Dotyčný k tomu uvedl, že ji má pro svou potřebu. Obsah účinných kanabinoidních látek prokázalo i následné odborné zkoumání, na které byla zajištěná marihuana zaslána.

Na základě výsledků provedeného zkoumání zajištěné látky si včera dotyčný muž z Lounska převzal od policistů záznam o sdělení podezření z uvedeného trestného činu, za který podle zákona hrozí trest odnětí svobody v trvání maximálně jednoho roku. Jeho přestupek spočívající v jízdě na kole pod vlivem alkoholu policisté oznámí k řešení příslušnému správnímu orgánu.

 

 

Peněženku odcizil z kabiny nákladního auta

Žatečtí policisté přijali v úterý oznámení o krádeži peněženky z prostoru kabiny nákladního vozidla, ke které mělo dojít v ulici Volyňských Čechů. Zatímco řidič se závozníkem vykládali z vozidla zaparkovaného na dvoře skladu náklad, neznámý pachatel zřejmě vnikl do neuzamčené kabiny auta a sebral z ní peněženku s větší finanční hotovostí.

Policisté věc šetří pro podezření z trestného činu krádeže, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě dopadení až dvouleté vězení.

Policisté žádají případné svědky události, kteří by ke krádeži mohli poskytnout jakékoli informace, aby se obrátili na Obvodní oddělení Policie ČR v Žatci, a to buď přímo osobně, nebo na tel. linku 974 445 400. Využít mohou i bezplatnou tel. linku 158.

 

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 5. srpna 2021

vytisknout  e-mailem