Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Jízdní kolo zmizelo z přístřešku

RAKOVNICKO – Pachatel vnikl na cizí pozemek a odcizil neuzamčené jízdní kolo. 

Policisté z obvodního oddělení Jesenice nyní prošetřují případ odcizeného jízdního kola, který byl oznámen na policejní služebnu dne 28. října 2018.

Neznámý pachatel v době podvečerních hodin 27. října 2018 do ranních hodin následujícího dne překonal oplocení a vnikl na pozemek domu v obci Jesenice v ulici K Drahouši.  Odtud poté odcizil z neuzamčeného přístřešku u domu jízdní horské kolo značky Ghost, červené barvy, které zde bylo opřeno nezajištěné.

Pachatel odcizením jízdního kola způsobil majitelce škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku 8 000,-Kč.

Policisté nyní případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Policie vyzývá občany, pokud v inkriminovanou dobu spatřili v obci Jesenice v ulici K Drahouši pohyb podezřelé osoby při vniknutí na pozemek nebo odcizení kola, aby své poznatky poskytli na policejní služebnu nebo na linku 158.

Policisté upozorňují občany, aby dbali zvýšené opatrnosti a neponechávali na svých pozemcích volně svůj majetek. Zloděj umí využít dané situace a po překonání i vysokého oplocení vnikne na pozemek a nezajištěné věci jsou poté pro něho snadnou kořistí, aby se obohatil ve svůj prospěch.

Policisté dále upozorňují občany,  aby si zabezpečili před krádeží například i zahradní nábytek, jízdní kola, elektroniku, zahradní náčiní, grily a jiné věci, i když je mají  na svých pozemcích. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem  pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý  předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří  odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky. 

Občané, neopomínejte si na svých pozemních zabezpečit svá vozidla a ani zde v nich neponechávejte žádné doklady, finanční hotovosti a cennosti.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

29. října 2018

vytisknout  e-mailem