Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Jízdní kola jsou v kurzu

DĚČÍN - Policisté zadrželi lapku i s kolem. 

Tři případy s jízdním kolem

DĚČÍN - Výbornou práci předvedli děčínští policisté v centru Děčína. Na Tyršově ulici devětadvacátého září letošního roku zadrželi krátce po třinácté hodině mladého muže, který o několik minut před tím sebral bez vědomí majitele odstavené jízdní kolo v blízkosti restaurace na Labském nábřeží. Majitel informoval policisty a ohodnotil odcizený majetek na deset tisíc českých korun. Lapka byl vzápětí umístěn do policejní cely, kde si pár hodin pobyl. Poté byl propuštěn na svobodu. Policisté také provedenými testy zjistili, že muž byl v době krádeže pod vlivem alkoholu a drog. Případ je nadále zpracováván ve zkráceném přípravném řízení s ohledem na přečin krádeže.

K jinému případu možného přečinu krádeže jízdních kol vyjížděli o den dříve také jejich kolegové z Podmokel, na které se obrátili hosté restaurace v Pohraniční ulici v Děčíně. V odpoledních hodinách státního svátku zavítali do restaurace a na její terasu odstavili dvě horská jízdní kola.  Pánské i dámské kolo v bílé barvě byla s odpruženými předními vidlicemi. Majitelé je ocenili společnou částkou osmi tisíci českých korun. Policisté pátrají nejen po dalších okolnostech čtvrtečního oznámení, ale i ztracených kolech a možném lapkovi.

O zmizení jízdního kola informoval policisty také majitel pánského horského jízdního kola zn. Alpina, které mu zmizelo z chodby děčínského obytného domu v druhé polovině srpna letošního roku. Stříbrné kolo i s přídavnými brašnami ocenil na patnáct tisíc českých korun.  Podmokelští policisté se případem zabývali a začátkem letošního října sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže třiačtyřicetiletému Děčíňákovi. Jízdní kolo se doposud vypátrat bohužel policistům nepodařilo …   

Odešla i s pokladničkou

DĚČÍN - Druhého října letošního roku zahájili děčínští policisté trestní stíhání třiačtyřicetileté ženy z Děčína.  Během návštěvy na začátku letošního září si bez svolení „přisvojila“ pokladničku se šperky a mincemi ze žlutého a bílého kovu. Posléze si ji odnesla s sebou domů, kde ji vypáčila a část jejího obsahu prodala. Jejich majitel ztracené cennosti ohodnotil částkou přesahující 65.000,- Kč.  Policisté nepříjemnost vyšetřují s ohledem na přečin krádeže.

Děčín 5. října 2018

nprap. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín
E-mail: krpulk.kr.pis.decin@pcr.cz
Tel.: 974 432 207, 724 156 293

vytisknout  e-mailem