Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Jízda pod vlivem alkoholu je zakázána!

UHERSKOHRADIŠŤSKO: V pravé poledne nadýchal téměř tři promile.  

Auto s propadlou technickou kontrolou, řidič za volantem, který je opilý už v pravé poledne, cyklista bez osvětlení nebo dokonce pod vlivem alkoholu. To je jen část dopravních přestupků, které policisté řešili během uplynulého týdne. Díky těmto jízdám nezodpovědných lidí, dochází čím dál tím častěji k tragickým dopravním nehodám.

Štěstí v neštěstí měl osmačtyřicetiletý cyklista, který jel v neděli odpoledne 30. srpna po cyklostezce ve Starém Městě. Ve chvíli, kdy přejížděl potok Salaška, vlivem své opilosti nezvládl řízení a z kola spadl. Při pádu si způsobil poranění na hlavě. Přivolaní dopravní policisté mu v dechu naměřili 2,73 promile alkoholu. Nyní mu hrozí pokuta od pětadvaceti do padesáti tisíc korun.

Cyklista je povinen mít vybavené kolo tak, jak mu to zákon ukládá. Za snížené viditelnosti musí použít světlo. Děti do osmnácti let jsou podle zákona povinné mít za jízdy na hlavě nasazenou přilbu. A jízda pod vlivem alkoholu je zakázána!

Na nepozornost doplatil včera ráno sedmadvacetiletý cyklista. Muž jel od Jalubí a odbočil na Staré Město. Jenže u dopravní značky “Stůj, dej přednost v jízdě“ nezastavil a pokračoval v jízdě. Od Starého Města směrem na Velehrad jel v té chvíli řidič Felicie, se kterým se cyklista srazil. Naštěstí utrpěl jen lehké zranění, se kterým byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice. Nikdo jiný zraněn nebyl. Zkouška na alkohol u obou zúčastněných vyšla negativní.

Téměř tři promile alkoholu v dechu měl čtyřiapadesátiletý řidič vozu Kia. Ten v neděli v pravé poledne projížděl Uherským Hradištěm. Policisté mu ihned zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní mu hrozí až roční vězení včetně zákazu řízení až na deset let.

Řidičského průkazu si dlouho neužil teprve devatenáctiletý řidič Chrysleru. Poté, co v pondělí ve dvě hodiny ráno nadýchal 1,81 promile alkoholu, ho totiž předal policistům. I jemu hrozí pobyt za mřížemi a zákaz řízení!

Řidič je povinen užít k jízdě vozidlo, které splňuje technické podmínky. Za volant by měl usednout v takovém stavu, aby byl schopen reagovat na aktuální dění v silničním provozu. Pokud se tedy řidič necítí dobře po zdravotní stránce, či je unavený, neměl by za volant usednout. V případě požití alkoholu za volant usednout nesmí!

Policisté upozorňují všechny řidiče a cyklisty, že kontroly na silnicích a cyklostezkách budou nepravidelné a velmi časté!

Výběr ze zjištěných přestupků v dopravě na Uherskohradišťsku 28. 8. – 3. 9. 2015


 

Počet zjištěných přestupků

28. 8. – 3. 9. 2015

21. – 27. 8. 2015

Řidič pod vlivem alkoholu

12

15

Řidič pod vlivem drog

1

0

Překročení maximální rychlosti

25

63

Jízda na červenou / nedání přednosti v jízdě

5

7

Nepoužití bezpečnostních pásů

6

2

Telefonování za jízdy

2

5

Špatný technický stav vozidla

37

39

Neoprávněné zastavení a stání

5

5

Chodci

1

1

Cyklisté

5

12

4. září 2015, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem