Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

AKTUALIZACE - Již podvacáté cestuje za mříže

KRAJ - Policisté ho dopadli do třiceti minut. 

Vrchní komisař služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončil v těchto dnech vyšetřování případu (viz. níže) návrhem na podání obžaloby. Obviněnému (mezitím, co je ve vazbě) bylo současně rozšířeno trestní stíhání o dalších 6 skutků, konkrétně o vloupání do rodinných domků v Jihomoravském a Zlínském kraji. Celkem tak má mít na svědomí 22 případů vloupání s celkovou škodou vyčíslenou na téměř 980 tisíc korun, kterých se měl dopustit v době od 27. 9. 2017 do 16. 11. 2017. Není bez zajímavosti, že první loňské vloupání měl podle obvinění spáchat dva dny poté, co byl propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody, který si odpykával za předchozí majetkovou trestnou činnost.

Obviněnému, který je stíhán vazebně pro zločin krádež a přečiny porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, hrozí nyní až 8 letý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Lenka Burýšková
Dne 11. 4. 2018 v 9:50

________________________________________________________

Čtyřiašedesátiletého recidivistu se podařilo zadržet hořickým policistům už za necelou půl hodinu poté, co měl násilně v dopoledních hodinách 16. listopadu vniknout do domu na Jičínsku. V něm se však potkal tváří v tvář se ženou, která dům obývá. Jeho drzost a opovážlivost neznala mezí a stala se mu tak osudnou. Muž se setkání s „paní domácí“ zaleknul a dal se okamžitě na útěk. Ani ne za půl hodiny byl již „v péči“ hlídky obvodního oddělení Hořice a putoval na policejní služebnu. Posléze vyšlo najevo, že po muži bylo vzhledem k obdobné trestné činnosti v jiných částech republiky již vyhlášeno celostátní pátrání.

V současné době je muž již za zdmi vazební věznice a jsou mu kladeny za vinu další skutky podobného charakteru, při kterých měl násilně vnikat do obydlí a krást co mu přišlo pod ruku.

Nejedná se o žádného nováčka a jeho pobyt za mřížemi (v současnosti v rámci vazby) je „jubilejní“ dvacátý. Velmi aktivní čtyřiašedesátiletý muž měl stihnout od svého propuštění z výkonu trestu koncem září 2017 do konce minulého týdne "navštívit" 16 obydlí v různých krajích republiky. 

Tento počet vzhledem k probíhajícímu vyšetřování a vyhodnocování zajištěných stop nemusí být konečný.

Při svých nájezdech na obydlí, si měl odnést věci za více jak 700 tisíc korun. Informace ze spisu hovoří i o tom, že při vloupání do objektů, způsobil poškozeným další škodu, a to v celkem více jak 150 tisíc korun. 

Mimo finanční hotovost se zajímal o zboží v podobě notebooků, šperků, drobné elektroniky … zkrátka to, co jde snadno odnést a zpeněžit.

V rámci vyšetřování královéhradečtí kriminalisté spolupracují s kolegy z ostatních policejních útvarů v rámci republiky tak, aby řádně zjistili a zadokumentovali všechny skutky muže, které mohl spáchat.

Obviněný muž, kterému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí, až osmiletý pobyt za mřížemi, s policisty nespolupracuje a údajně si na nic z poslední doby nepamatuje.

mjr. Bc. Jan Čížkovský
21. listopadu 2017,10:00
 

vytisknout  e-mailem