Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Jihočeská daňová KOBRA má na kontě další úspěch

Jihočeský kraj - Devět obviněných, škoda ve výši desítek milionů korun. (Hlasová schránka 974 221 116) 

Jihočeská KOBRA, tedy jihočeští kriminalisté, celníci a pracovníci finančního úřadu, dosáhli v polovině července dalšího velkého úspěchu. Obvinění bylo sděleno devíti osobám, které se dopouštěly hospodářské trestné činnosti a nechaly za sebou škodu v řádech desítek milionů korun.

Jedná se o šest mužů a tři ženy ve věku od dvaašedesáti do jednatřiceti let. Jeden z obviněných, šestačtyřicetiletý muž již ve vazbě byl, a to mimo jiné pro předchozí trestnou činnost, další dva obvinění za ním do vazby putovali.

Jihočeští kriminalisté viní dotyčné osoby ze spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, kterého se dopustily formou spolupachatelství.

Jejich „kriminální kariéra“ odstartovala v roce 2014 a tipec jim utnula jihočeská daňová KOBRA v letošním roce 18. července, kdy jim kriminalisté sdělili obvinění.

Všemu předcházela několikaměsíční velmi náročná práce všech organizací, které se na vyšetřování takto závažné kauzy podílely.

Celý případ odstartovali pracovníci finančního úřadu, kteří odhalili možné protiprávní jednání. Poté do případu zasáhli pracovníci celního úřadu a následně postupovala jihočeská daňová KOBRA – kriminalisté, celníci a pracovníci úřadu jako jeden muž.

Obvinění se protiprávního jednání dopouštěli tak, že společným jednáním ovládali skupiny obchodních společností, do jejichž statutárních orgánů dosazovali osoby, které nevěděly nic o podstatě podnikání tzv. bílé koně. Za tyto společnosti pak vystavovali účetní doklady a podávali daňová přiznání. Fakticky ovládali účty těchto společností a řídili jejich obchodní činnost, která však byla pouze účelová. Společnosti byly zakládány primárně za účelem zkrácení daní a obohacení se na úkor státu.

Při rozplétání tohoto složitého případu realizovala KOBRA několik domovních prohlídek, do nichž byly nasazeny desítky jejich členů z řad policie, celní správy i finanční správy.

Při domovních prohlídkách zajistila KOBRA miliony korun v hotovosti a další peníze na účtech obviněných.

KOBRA zasahovala v Táboře, Praze a Brně.

Za precizní a náročnou práci celníků, pracovníků finančního úřadu a kriminalistů, patří všem velké poděkování.

Jihočeská daňová KOBRA nás odhalením tohoto případu připravila o další nebezpečné podvodníky.

3 kobra4.jpg
 

1 kobra1.JPG

 

kobra3.jpg
 

30. července 2018

kpt. Bc. Lenka Krausová, PČR

Ing. Jana Králová, Finanční úřad

por. Mgr. Emanuel Breicha, Celní správa ČR

vytisknout  e-mailem