Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Jezdili se zákazy řízení

PROSTĚJOVSKO - Jako "známá firma" však pozornosti policistů neušel. 

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezírají policisté obvodního oddělení Prostějov 2 jednatřicetiletého muže a jeho třiadvacetiletou přítelkyni. Podezření z tohoto jednání policisté zjistili na základě vlastního důkladného šetření s využitím osobní a místní znalosti.

Podezřelá žena se uvedeného přečinu měla dopustit tím, že v nejméně jednom případě dne 5. ledna 2018 řídila v Kostelci na Hané osobní automobil typu Škoda Forman, přestože měla rozhodnutím Magistrátu města Prostějova vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Zákaz činnosti v délce 12 měsíců jí skončil až o dvacet dní později.

Partner podezřelé ženy se měl stejného skutku dopustit stejným vozidlem na stejném místě, ale dne 30. prosince 2017. Také on má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. V jeho případě se však jedná o tři platné zákazy. První dva mu byly uloženy rozhodnutím Magistrátu města Prostějova. Jedná se o zákaz uložený v listopadu roku 2016 na dobu 18 měsíců a zákaz z března minulého roku na dobu 24 měsíců. Poslední zákaz na dobu 36 měsíců byl muži uložen rozhodnutím Okresního soudu v Prostějově v červnu minulého roku.

Oběma podezřelým za jejich jednání v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Zásadní roli při zjištění uvedeného protiprávního jednání hrála osobní a místní znalost policistů obvodního oddělení Prostějov 2. Podezřelý muž totiž v tomto oboru není žádným nováčkem. Jeho lásku k motorovým vozidlům a nerespektování zákonů musí policisté řešit již od jeho dětských let. V evidenční kartě řidiče má k dnešnímu dni celkem 19 záznamů. První zákaz řízení mu byl vysloven za řízení v opilosti již v listopadu roku 2003. Od té doby jich „nasbíral“ celkem 9. Za zmínku stojí také fakt, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz pro řízení automobilů.

por. Mgr. František Kořínek

13. února 2018

vytisknout  e-mailem