Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Jezdí pod vlivem alkoholu

Tábor – Policisté v noci zadrželi dva řidiče, kteří byli pod vlivem alkoholu. Oba navíc neměli k řízení vozidel oprávnění. 

Ani pod rouškou noci tito řidiči policistům neunikli.

             První z nich byl táborskou policejní hlídkou zadržen hodinu před půlnocí včerejšího dne v osobním vozidle tovární značky Škoda Favorit. Řidič (39) z Benešovska kličkoval se svým vozidlem po ulici Čs. armády v Táboře s 1,70 promile alkoholu v dechu. Další šetření ukázalo, že to není jeho první porušení zákona a rozhodnutím Okresního soudu v Benešově má již za předchozí delikty uložen zákaz řízení motorových vozidel, a to až do roku 2011. Druhého řidiče zadržela hlídka sezimovoústeckých policistů krátce před druhou hodinou ranní (10. 2. 09) v Plané nad Lužnicí. Zřejmě proto, že není držitelem řidičského oprávnění, posílil se mladík (25) ze Soběslavska před jízdou alkoholem, kdy orientační zkouška ukázala 1,24 promile v dechu.
            Oba opilí „neřidiči“ tak byli nuceni svou jízdu ukončit. O jejich trestu a případném dalším možném usednutí za volanty vozů bude rozhodovat soud.
paragraf.jpg paragraf.jpg
           

vytisknout  e-mailem