Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Jel v autě s kuklou a pistolí

ZLÍNSKO: Muž v kukle a s pistolí v ruce projížděl autem střed Zlína.  

 

Na linku 158 zavolala v pátek 27. prosince po čtvrté hodině odpoledne žena, kolem níž krátce předtím v centru Zlína projelo auto, z jehož okna se vykláněl maskovaný muž s pistolí. Muž měl na hlavě černou kuklu a v ruce držel pistoli. Na ženu na chodníku měl údajně zatroubit. Operační důstojník ihned informoval všechny policejní hlídky ve Zlíně a předal jim popis auta, kdy se jednalo o fialový osobní VW. Zároveň policisty upozornil na to, že podle oznamovatelky má jedna z osob v autě v ruce krátkou střelnou zbraň a na hlavě nasazenu kuklu. Nebylo jasné, jestli ozbrojená maskovaná osoba v autě odjíždí z místa spáchání trestného činu nebo se ke spáchání trestného činu teprve chystala.

Policisté propátrávali ulice Zlína, kdy jedna z hlídek zahlédla v Malenovicích popsané auto. Ihned se za ním otočili a s použitím výstražných znamení vydali. Policisté přiměli řidiče auta zastavit vůz na zastávce MHD. Auto bylo plně obsazeno pěti lidmi. Policisté za všech bezpečnostních a taktických opatření vyzvali posádku, aby vystoupila z auta. V autě jeli čtyři muži a jedna žena. Následovala výzva k označení zavazadla, v němž se nachází zbraň. Mladý muž z posádky popsal, kde je pistole uložena. Policisté ji opatrně vytáhli z batohu a zjistili, že se jedná o airsoftovou zbraň. Ta naštěstí nestřílí ostré náboje, ale plastové kuličky. Jinak je na první pohled k nerozeznání od střelné zbraně, k jejímuž držení je zapotřebí zbrojní průkaz. Třiadvacetiletý muž policistům přiznal, že opravdu projížděl centrem Zlína s kuklou na hlavě a pistolí v ruce, ale že tím nikomu nechtěl ublížit, že se jednalo o klukovinu. Se svými vrstevníky jel na večírek, kam chtěl přijít v převleku. Policisté mu airsoftovou pistoli i kuklu vrátili a důrazně jej upozornili, že takovéto srandičky takovéto srandičky si má pro příště nechat až na uzavřený večírek.

Třiadvacetiletý muž se svým o tři roky mladším kamarádem, který jel v pátek odpoledne oním autem také, se s policisty setkal ještě o dva dny později. Teď už se ovšem nejednalo o večírkový fór. Mladí muži byli přistiženi, když kradli ve Zlíně naftu z nádrže odstavené dodávky.


 

30. prosinec 2013, por. Mgr. Aleš Mergental

Odkazy do noveho okna

1 jel v kukle s pistoli Zlinem

1 jel v kukle s pistoli Zlinem 

Detailní náhled

2 jel v kukle s pistoli Zlinem

2 jel v kukle s pistoli Zlinem 

Detailní náhled

3 jel v kukle s pistoli Zlinem

3 jel v kukle s pistoli Zlinem 

Detailní náhled

4 jel v kukle s pistoli Zlinem

4 jel v kukle s pistoli Zlinem 

Detailní náhled

5 jel v kukle s pistoli Zlinem

5 jel v kukle s pistoli Zlinem 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem