Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Jednání Policie ČR a o. s. Konexe

ÚSTECKÝ KRAJ - Účastníci jednání se shodli, že v dosavadní spolupráci budou pokračovat i nadále. 

     Dnes, 25. listopadu 2013, se setkal náměstek ředitele Krajského ředitelství pro SKPV plk. JUDr. Bohumil Kotas se zástupcem občanského sdružení Konexe Miroslavem Brožem. Pracovního setkání se dále zúčastnil evangelický farář Mikuláš Vymětal, romský aktivista Jozef Miker, novinář Markus Pape a policejní specialisté po liniích extrémismu a národnostních menšin.

     „Občanské sdružení Konexe je jedna z mála organizací, která se cíleně zabývá situací nejen v sociálně vyloučených lokalitách“, konstatoval plk. JUDr. Bohumil Kotas. Všichni zúčastnění velmi pozitivně zhodnotili spolupráci obou stran, a to především při opatřeních, která krajské ředitelství přijalo k zajištění klidu a veřejného pořádku v souvislosti se sociálním napětím v Duchcově a Krupce. Miroslav Brož poděkoval za přijetí: „Pro občanské sdružení Konexe je Policie České republiky velmi důležitým partnerem“.

     Během dvouhodinového jednání, které probíhalo ve velmi přátelské atmosféře, se obě strany shodly na nutnosti pokračovat ve smysluplné spolupráci i v roce 2014. Také se shodně vyjádřily k potřebě novelizace některých ustanovení zákona shromažďovacího.
 

npor. Ing. Bc. Jana Matonohová
KŘP Ústeckého kraje

25. 11. 2013

vytisknout  e-mailem