Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Jarní KUZMA skončil

Poslední červnovou středu zakončili „kuzmáci“ víc jak dvouměsíční běh Kurzu zodpovědného majitele městského psa, který pořádají ostravští policisté.  


IMG_1725.JPGKaždý účastník pod dohledem zkušeného policejního psovoda předvedl se svým čtyřnohým kamarádem základy poslušnosti a překonání překážek. Z předvedených výkonů je zřejmé, že každý ze zúčastněných má za sebou kus práce. Závěrečné lekce se zúčastnila i Aneta se svým víc jak ročním ovčákem Omem. Kurzu se účastnila pravidelně. S Omem měli problém při odložení, ale vše zvládli. Oblíbenými se staly i překážky.  S tímto kurzem byl spokojený i tatínek, který ocenil rady psovodů, jak pracovat s pejskem, jak se mu věnovat.  Pozitivně hodnotil i socializaci Oma ve skupině dalších psů.
Závěrečnou lekci jsme zpestřili o ukázku vyhledávání výbušnin, kterou předvedl čtyřletý služební pes Demi a o ukázku vyhledávání drog, kterou provedla desetiletá fenka Qarra.

IMG_1731.JPGCílem kurzu je tedy naučit mladé majitele pejsků, jak správně vycvičit svého psa. Předat jim základní rady a informace, jak se vyhnout konfliktním situacím a udělat z nich sehraný tým, který nebude ohrožovat své okolí. Naši absolventi kurzů se profilují jako mladí psovodi, kteří přijali odpovědnost za svého psa, umí předvídat konfliktní situace a svým chováním jsou dobrým příkladem, jak pro „pejskařskou“, tak „nepejskařskou“ veřejnost.
Další kurz proběhne v termínu od 14. září do 16. listopadu 2016, vždy ve středu od 15:30 hod. do 17:00 hod. v policejním sportovním areálu Ostrava Hulváky. 

Zájemci mohou zasílat přihlášku (dostupná na webových stránkách www.policie.cz/t) do 5. září 2016 na adresu: Policie České republiky, Skupina tisku a prevence Ostrava, ul. 30. dubna 24, 702 00 Ostrava.


IMG_1745.JPGpor. Mgr. Kateřina Špoková
STP Ostrava
1. července 2016
  
 

vytisknout  e-mailem