Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Jak se nenechat podvést

NÁCHODSKO - Zajímavá beseda pro žáky z Hronova 

ZŠ Hronov
Ve čtvrtek 22. března 2012 na Základní škole v Hronově preventistka společně s kriminalistou z oddělení hospodářské kriminality odvyprávěli další z besed pro deváťáky.Tentokrát na téma padělání peněz.

Žáci se během besedy dozvěděli, jaké ochranné prvky mají české bankovky, jak se vyrábějí a jakým způsobem se s nimi musí zacházet. Počmáranou bankovku že jim již žádná banka nevymění, ani roztrhanou, pokud nemají všechny dílky. Samozřejmě, že nesmějí bankovky poškozovat, kopírovat, pozměňovat či jinak upravovat.

Během besedy se mohli podívat na pravé i padělané bankovky, nejen české, ale i cizí měny. S překvapením zjistili, že za vyrábění a distribuci falešných peněz by je čekaly poměrně citelné postihy. Vysvětlení, že každý stát si svoji měnu chrání, však porozuměli všichni.

Nikdo by nechtěl být podveden a dostat padělané peníze, kriminalista je však důrazně varoval před pokušením udat falešný peníz dál někomu jinému důvěřivému. Sami, ač by falzifikát nevyráběli, by se totiž vystavili nebezpečí trestního stíhání, a to až ročního vězení či vysoké peněžité sankce.

por. Mgr. Eva Prachařová, nprap. Jana Pecoldová
30.3.2012

vytisknout  e-mailem