Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Jak neshánět dárky

Jak dalece mohlo jít o „nákup“ vánočních dárků nevíme. Co ale víme je, že takto pořizovat Ježíška či „nakupovat“ je protiprávní. Pomůžete s pátráním? 

Policisté z místního oddělení Zličín pátrají hned po dvou nenechavcích, kteří si v různých prodejnách tamní nákupní zóny přisvojili či chtěli přisvojit vystavovaný sortiment.

V prvním případu pátráme po mladíkovi, který měl zálusk na drogistické zboží. K jeho odcizení si nejprve v regálech vybral dětský batůžek, který následně napěchoval desítkami zubních kartáčků a deodorantů. Vše v celkové hodnotě bezmála sedm tisíc korun.

Dětské zavazadlo s drogistickými potřebami si posléze mladík připravil na místo, kam si pro něj, poté, co prošel pokladnami bez zaplacení, přišel. Nicméně finální fázi krádeže zhatil hledanému pozorný pracovník ochranky. Jeho přítomnost mladíka vylekala natolik, že batoh upustil a s nepořízenou utekl neznámo kam.

Druhý případ se odehrál v prodejně mobilních telefonů a dalšího příslušenství. V tomto případě byl hledaný muž o poznání úspěšnější, než jeho shora uvedený předchůdce.

Muž si v prodejně nejprve prohlížel vystavené zboží, kdy mu zjevně učarovaly černé náramkové hodinky. Ty se mu zalíbily natolik, že je zanedlouho oddělil blíže nezjištěným předmětem od jejich zabezpečení a strčil si je do kapsy u bundy. Jakmile hledaný popsaným způsobem „nakoupil“ odkvačil z prodejny neznámo kam. Tímto jednáním způsobil muž škodu za bezmála osm tisíc korun.

Oba případ prošetřují policisté z místního oddělení Zličín pro podezření z trestného činu krádež, v prvním případě ve stadiu pokusu, ve druhém jako dokonaný přečin. Oběma hledaným tak v případě vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Nicméně ani jednoho z nich se zatím policistům nepodařilo ani ztotožnit a tedy ani zadržet.

Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud některého z hledaných poznáváte, znáte jejich totožnost, potažmo místo jejich pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 12. 12. 2018

Odkazy do noveho okna

hledaný podezřelý

hledaný podezřelý 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem