Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Jak naložil s penězi?

U bankomatu našel peníze. Policisté po tomto muži pátrají, aby zjistili, zda si je ponechal, nebo je odevzdal. 

V druhé polovině dubna si chtěl poškozený vybrat hotovost z bankomatu v ulici Makovského v Praze 6. Nejprve vše udělal tak jak se má. Vsunul bankovní kartu do přístroje, zadal PIN a zvolil výši hotovosti pro výběr. Potud vše v pořádku.

Bankomat provedl, co mu poškozený zadal, tedy vydal jak bankovní kartu, tak i požadovanou finanční hotovost ve výši deset tisíc korun. Avšak oznamovatel v tu chvíli odebral pouze kartu a z místa odešel.

Zmiňovaná finanční hotovost zůstala v prostoru pro výdej bankovek, čehož si všiml následný zákazník. Desetitisícovou hotovost si okamžitě přisvojil a odešel neznámo kam.

Na základě těchto skutečností je muž zachycený na fotografiích z bankomatu podezřelý z přečinu zatajení věci. Za tento delikt mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Zde je nutné zmínit, že hledaný je v tuto chvíli podezřelým z protiprávního jednání, což se může ale změnit. Musíme totiž také počítat s variantou, že nalezené peníze mohl někde odevzdat. Databáze takových odevzdaných nálezů totiž neexistuje, a policisté tak nemohou jednoznačně prověřit, zda tak učinil či nikoli.

Nicméně prošetřováním se dotyčného do této doby zatím ztotožnit a vypátrat nepodařilo. Proto nyní prosíme o pomoc širokou veřejnost. Pokud muže na fotografiích poznáváte, znáte jeho totožnost, nebo jeho místo pobytu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Také je tu varianta, že ten kdo muže na fotkách zná, ho může upozornit, že by s ním potřebovali k dané události hovořit policisté z místního oddělení Řepy.

por. Mgr. Tomáš Hulan 7. 6. 2018

Odkazy do noveho okna

1 hledaný (1)

1 hledaný (1) 

Detailní náhled

2 hledaný (2)

2 hledaný (2) 

Detailní náhled

3 hledaný (3)

3 hledaný (3) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem