Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Jak může skončit milostný vztah

ZLÍNSKO: Útočníkovi hrozí tři roky vězení. 

Zlínští kriminalisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování sedmačtyřicetiletému muži z obce na Valašskoklobucku, který před pár dny za pomoci sekery vyhrožoval usmrcením své někdejší družce. V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na tři roky.

Devětatřicetiletá žena přišla se svým kamarádem do bytu svého bývalého přítele pro oblečení a doklady, které si u něj nechala. Muž jí ovšem věci odmítl dát. Žena proto chtěla z bytu odejít, což zřejmě jejího bývalého druha rozlítilo, začal ženu vulgárně napadat a chtěl ji udeřit kuchyňskou pánví. V tom mu zabránil kamarád ženy. Útočník ale znenadání vytáhl zpoza postele sekeru, se kterou ženě vyhrožoval zabitím. Jakmile vytrhl ženin kamarád agresorovi nástroj z ruky, žena zavolala na linku tísňového volání policie.

Policisté prvosledové hlídky z Valašských Klobouk zadrželi podezřelého muže a převezli ho nejprve do policejní cely a poté do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Sekeru zajistili pro další úkony trestního řízení.

Dechová zkouška u útočníka ukázala neuvěřitelnou hodnotu – 4,14 promile alkoholu, u napadené ženy potom 3,42 promile alkoholu. Kriminalisté, kteří na místo dorazili společně s kriminalistickým technikem, si celý případ převzali a po zpracování všech úkonů důležitých pro trestní řízení předali státnímu zastupitelství k potrestání podezřelého muže.

20. srpna 2020, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem